Microsoft uvolnil SQL Server 2008 do výroby

Microsoft včera uvolnil do výroby Microsoft SQL Server 2008, novou verzi platformy pro správu databází a business intelligence. Novinka přináší mimo jiné celou řadu nových možností, jako je správa založená na pravidlech, auditing, velkoobjemové datové sklady, podpora prostorových datových typů a pokročilé analytické a reportovací služby.Microsoft včera uvolnil do výroby Microsoft SQL Server 2008, novou verzi platformy pro správu databází a business intelligence. Novinka přináší mimo jiné celou řadu nových možností, jako je správa založená na pravidlech, auditing, velkoobjemové datové sklady, podpora prostorových datových typů a pokročilé analytické a reportovací služby.
„S více než 450 000 zákazníky a partnery, kteří si doposud stáhli testovací verzi tohoto produktu, více než 75 rozsáhlými aplikacemi v produkčním prostředí a více než 1 350 aplikacemi na platformě SQL Server 2008, vyvíjenými téměř 1 000 výrobci nezávislého softwaru (ISV), je zřejmé, že zájem zákazníků a partnerů o tento produkt je skutečně obrovský,“ říká Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft v České republice.
Výrazného vylepšení doznal SQL Server 2008 v oblasti business intelligence, především pak nástroj Reporting Services pro tvorbu centralizovaných reportovacích sestav. Dalším významným posunem je uživatelské prostředí pro tvorbu reportů, stejně jako technologie pro vizualizaci.
Microsoft dále oznámil akvizici společnosti DatAllegro, která mu umožní nabídnout řešení pro analýzu dat i těm největším zákazníkům s požadavky na zpracování extrémních objemů dat.

SQL Server 2008 je k dispozici v následujících edicích:
· SQL Server 2008 Enterprise. Komplexní databázová platforma, která naplňuje náročné požadavky v oblasti online zpracování obchodních transakcí a aplikací pro správu velkých objemů dat a přináší pokročilé nástroje pro analýzu dat, vytváření reportů a zajištění datové bezpečnosti. S touto verzí je možné konsolidovat servery a zajistit online zpracování extrémních objemů dat.

· SQL Server 2008 Standard. Kompletní platforma pro správu dat a business intelligence, která nabízí snadné ovládání a správu používaných datových aplikací ve své třídě.

· SQL Server 2008 Workgroup. Spolehlivá platforma pro správu dat a reportování, která nabízí funkce pro bezpečnou vzdálenou synchronizaci a správu aplikací v různých lokalitách. Tato edice zahrnuje klíčové databázové funkce a podporuje snadný přechod na varianty Standard a Enterprise.

· SQL Server 2008 Web. Tato edice je speciálně navržená pro použití v internetovém prostředí se zárukou vysoké dostupnosti. SQL Server 2008 Web nabízí nástroje potřebné pro zajištění ekonomického provozu rozsáhlých webových aplikací a hostovaných řešení s vysokou dostupností.

· SQL Server 2008 Developer. SQL Server 2008 Developer umožňuje IT odborníkům vyvíjet a testovat všechny typy aplikací založených na SQL Serveru. Tato edice obsahuje všechny funkce SQL Serveru Enterprise, ale je určena výhradně pro vývoj, testování a předváděcí účely. Aplikace a databáze vytvořené v rámci této verze lze snadno převést na variantu SQL Server 2008 Enterprise.

· SQL Server 2008 Express. SQL Server 2008 Express je bezplatná odlehčená varianta SQL Serveru, která obsahuje základní databázové funkce včetně podpory všech nových datových typů. Tato edice je vhodná zejména pro tvorbu méně náročných aplikací pro osobní počítače a servery a další distribuci prostřednictvím výrobců nezávislého softwaru (ISV).

· SQL Server Compact 3.5. SQL Server Compact je bezplatná varianta SQL Serveru určená pro vývoj databázových produktů pro mobilní zařízení, osobní počítače a webové prostředí. SQL Server Compact je možné spustit na všech platformách Windows, včetně operačních systémů Windows XP a Windows Vista, nebo na kapesních počítačích a smartphonech s Windows Mobile.


Komentáře