Microsoft uvolnil technické specifikace formátů Office

V pátek 15. února společnost Microsoft ohlásila, že veškeré technické specifikace o všech jejích binárních formátech, které používaly starší verze jejích kancelářských balíků Office, budou nyní k dispozici všem externím softwarovým vývojářům.V pátek 15. února společnost Microsoft ohlásila, že veškeré technické specifikace o všech jejích binárních formátech, které používaly starší verze jejích kancelářských balíků Office, budou nyní k dispozici všem externím softwarovým vývojářům. Jedná se konkrétně o formáty doc, xls a ppt.

Specifikace binárních formátů, používaných Wordem, Excelem a PowerPointem jsou k dispozici v rámci OSP (Open Specification Promise) programu Microsoftu, který tento výrobce softwaru používá k veřejnému vydávání řady svých technických specifikací.

Specifikace, který byly nyní uvolněny, zahrnují binární formáty, které používaly kancelářské aplikace od Office 97 až po současné Office 2007! Nativním formátem Office 2007 pak již není binární formát, ale Office Open XML, ovšem Office 2007 i přesto umožňují ukládat soubory i v binární podobě, která je prakticky identická s podobou souborů Office 2003.

Specifikace formátu Open XML Microsoft vydal v rámci OSP programu podle slov svého mluvčího již v roce 2006 a v současnosti se snaží prosadit Open XML jako ISO standard. V prvním kole rozhodování organizace ISO, které se odehrálo v září 2007, však Microsoft neuspěl a druhé kolo by se mělo uskutečnit ke konci tohoto měsíce. Microsoft také podporuje open-source projekt na webu SourceForge, který má pomoci vývojářům převádět dokumenty z binárních formátů do Open XML.

Uvolnění specifikací binárních formátů by mělo usnadnit programátorům tvorbu aplikací, které budou interoperabilní s Microsoft Office – týká se to dokonce i rivalských projektů, jako je OpenOffice.org nebo Symphony od IBM.
Nenechte si ujít:
Microsoft Office 2003 SP3 blokuje starší formáty souborů!

Microsoft varuje: Excel obsahuje kritickou chybu

Office se stěhuje na internet

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Sada aplikací StarOffice v Google Packu

Windows XP SP 3 RC je již k dispozici ke stažení!

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!


Komentáře