Microsoft vylepšil Sway

Nové funkce online aplikace Sway usnadní jejím uživatelům život.

Microsoft vylepšil Sway


Uživatelé aplikace Sway od Microsoftu, která představuje jakýsi online průsečík mezi Wordem, PowerPointem a webovým editorem, mohou být klidnější. Společnost ji doplnila novými funkcemi, díky kterým se vám už například nemůže stát, že přijdete o omylem smazaná data. V případě, že se vám něco takového skutečně povede, data jsou nově odesílána do speciálního koše, odkud je můžete během následujících třiceti dní znovu obnovit.

Novinku ocení především roztržitější uživatelé, kteří mohou v mžiku přijít o hodiny práce. Ti, kteří si jsou svými kroky jisti, mohou Koš trvale vyprázdnit podobně jako ve Windows.

Další novinky týkající se Sway potěší uživatele Chromebooků a Office 365, kteří ji nyní mohou pořídit prostřednictvím Chrome Web Store – hodit se to může například pro studenty či kantory, kteří používají Chrome OS, ovšem k Office 365 se připojují např. prostřednictvím školy.

Pro ty uživatele, kteří už jsou připojeni k ekosystému Office, přidal Microsoft rovněž funkci, díky které Sway automaticky generuje prezentace z poznámek vytvořených v aplikaci OneNote. Ačkoliv zatím funguje jen v beta verzi, jde o zajímavý krok, který tak z kombinace Sway + OneNote vytváří alternativu pro aplikaci Evernote.

Mezi nové funkce Sway pro Windows 10 také patří podpora funkce přetahování obrázků přímo ze správce souborů nebo podpora automatické prezentace ve full screenu (dřív bylo možno jen v prohlížečích podporujících full screen).

Úvodní foto: Fotolia © teoarting


Komentáře