Microsoft vylepšuje správu desktopů

Novou verzi svého balíčku nástrojů pro správu desktopů s názvem Desktop Optimization Pack 2008 R2 uvolnila společnost Microsoft.Novou verzi svého balíčku nástrojů pro správu desktopů s názvem Desktop Optimization Pack 2008 R2 uvolnila společnost Microsoft.

Ten je významnou součástí řešení pro management fyzických a virtuálních zdrojů, je určený pro IT administrátory ve firmách a obsahuje aktualizované nástroje pro virtualizaci aplikací a pro řízení a správu provozních zdrojů v organizaci (asset management).

Na začátku příštího roku pak Microsoft plánuje přidat k tomuto balíčku i software Enterprise Desktop Virtualization, který umožňuje souběžný provoz různých verzí Windows nebo aplikací bez nutnosti mít otevřeno více relací virtuálních strojů. Tento software je komplementem k nástroji App-V, jenž je dostupný ve verzi 4.5 jako samostatný produkt od letošního září.

V první polovině listopadu pak bude k dispozici i řešení Microsoftu pro rozpoznávání platnosti licencí Asset Inventory Service ve verzi 1.5, jež má uživatele informovat o tom, zda software nainstalovaný v rámci jejich IT infrastruktury je v souladu s platnými licenčními podmínkami.


Komentáře