Microsoft začíná aktualizovat Vistu na SP1

Společnost Microsoft v tomto týdnu podle svého prohlášení začala postupně automaticky aktualizovat systémy Windows Vista novým servisním balíčkem. Uživatelů, kteří používají službu Windows Update, tak od středy budou automaticky aktualizovány jejich operační systémy.Společnost Microsoft v tomto týdnu podle svého prohlášení začala postupně automaticky aktualizovat systémy Windows Vista novým servisním balíčkem. Uživatelů, kteří používají službu Windows Update, tak od středy budou automaticky aktualizovány jejich operační systémy.

Také mluvčí Microsoftu potvrdila, že uživatelům Visty, kteří mají povoleny automatické aktualizace, se automaticky nový Service Pack 1 nainstaluje. Nicméně distribuce tohoto servisního balíčku probíhá po fázích, což je již zažitý zvyk v případě větších aktualizací systémů, takže řada uživatelů si ještě počká. Automatická aktualizace se zatím také týká operačních systémů v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině a španělštině. Uživatelé dalších jazykových verzí, včetně češtiny, tedy budou muset na automatickou aktualizaci ještě počkat.

Service Pack 1 byl poslán do služby Windows Update již před více než pěti týdny, nicméně jeho stažení bylo volitelné a uživatelé si jeho instalaci mohli zvolit manuálně.

Pro administrátory v podnicích pak Microsoft připravil již v prosinci blokovací nástroj, kterým bude možné instalaci nového Service Packu znemožnit, aby se zákazníci nejprve mohli seznámit s novinkami v této aktualizaci a sami si zvolit nejvhodnější dobu, kdy budou chtít změnu provést. Toto blokování bude fungovat 12 měsíců od data oficiálního vydání.

Aktualizace systémů uživatelů, kteří stále používají kolizní ovladače, které mají se Service Packem 1 problémy, je však blokovaná a proběhne jen v případě, že počítač je shledán službou plně připraven na aktualizaci.
Nenechte si ujít:
Service Pack 1 pro Vistu konečně i v češtině

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Microsoft výrazně snižuje ceny Windows Vista

Windows 7: Přijdou již příští rok?

Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Service Pack 3 pro Windows XP by měl přijít už v dubnu

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Pokud uživatelé Service Pack 1 dosud nevidí ve službě Windows Update, mají možnost stáhnout si jej ze stránek Microsoftu (včetně české verze) na následujících adresách:

32bitová verze
64bitová verze


Komentáře