Microsoftu unikla aktualizace Windows 8.1

Ty tam jsou doby, kdy se chystané nové verze objevovaly jen ve více či méně důvěryhodných zdrojích nelegálního nebo jen částečně legálního softwaru. Teď je šíří i samotný Microsoft, i když neúmyslně.

Microsoftu unikla aktualizace Windows 8.1


Dnes už nemusíte prohledávat archivy torrentů udržovaných anonymními ruskými bloggery. Ve čtvrtek uvolnil Microsoft předčasně aktualizaci nejnovějšího operačního systému Windows 8.1, i když pravděpodobně omylem.

Tuto aktualizaci údajně společnost přednostně připravila pro výrobce hardwaru v první polovině tohoto týdne. I když ji prozatím neuvolnila široké veřejnosti, bylo možné ji získat pomocí služby Windows Update. Podle informací magazínu Verge si ji jen trochu zručnější uživatelé mohli stáhnout a nainstalovat pomocí jednoduchého zásahu do registru nebo dokonce pomocí přímých odkazů na konkrétní softwarové balíky. Plný balíček se skládá ze šesti samostatných aktualizací o celkové velikosti 761 MB.

Popisovaná zadní vrátka ovšem Microsoft poměrně rychle uzavřel, takže tímto způsobem už v současnosti aktualizaci nezískáte. Podle Verge se ovšem kopie instalačních balíčků dají sehnat po různých serverech pro sdílení souborů.

Letošní první aktualizace Windows 8.1 byla upravena s ohledem na uživatele klasických počítačů – v moderním rozhraní přibyly kontextové nabídky ovládané myší a především dynamické spouštění, které automaticky spustí klasický režim pracovní plochy, pokud v hardwaru nerozpozná podporu dotykového ovládání. S ohledem na dříve oznámené rozšířeni podpory o slabší hardware, zejména tablety, byl také systém zeštíhlen tak, aby dokázal pracovat s úložnou kapacitou 16 GB a operační pamětí 1 GB.

Společnost očekává oficiální uvedení aktualizace Windows 8.1 ke dni 8. dubna, po vývojářské konferenci. Předplatitelé programu MSDN by se měli dočkat už na apríla, tedy o týden dříve.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře