Microsoftu unikly další informace o chystaných Windows 8

Po internetu kolují obrázky z údajné prezentace operačního systému Windows 8 některým OEM výrobcům.


O další verzi operačního systému od Microsoftu se toho dosud moc nevědělo. Koncem minulého roku se pouze objevila informace o možné kompatibilitě jádra Windows 8 s 128bitovou architekturou, o čemž se můžete více dozvědět v článku Plánované Windows 8 budou prý i v 128bitové verzi. Od té doby o Windows 8 prakticky nepadlo ani slovo. Až nyní se klidné vody rozhodl rozvířit italský web Windowsette, který na svých stránkách zveřejnil údajně tajnou prezentaci nastiňující další vývoj Windows 8. Odtud informaci později převzala i anglicky psaná média Microsoft Kitchen a Microsoft Journal.

Ze získaných dokumentů vyplývá hned několik základních zjištění. Především se prý vývojáři u Windows 8 zaměřují na zajištění rychlého startu systému, na čemž spolupracují i s některými OEM výrobci, mezi které oficiálně patří například AMD či Hewlett Packard. V prezentaci se pak dále vyskytuje zmínka o podpoře vysokorychlostních standardů USB 3.0 a Bluetooth 3.0 a v Redmondu, sídle Microsoftu, pak počítají i s technologiemi pro rozpoznání obličeje. Kromě toho mají Windows 8 zahrnovat i podporu pro nové typy displejů a to včetně bezdrátových 3D a HDTV zařízení.

Ze všech výše zmíněných novinek je tou nejdůležitější určitě snaha o rychlejší spouštění systému. Tímto neduhem trpěly a trpí všechny verze Windows. Inspirovat by se Microsoft mohl například u Googlu a jeho operačního systému Chrome. Ten má být navržen tak, že po stisknutí spouštěcího tlačítka dostane uživatel během několika málo vteřin přístup k veškerému on-line obsahu. U Windows si nyní ještě stihnete připravit šálek kávy. Zajímavé pak bude sledovat, jak si Microsoft poradí se zahrnutím funkce pro rozpoznání obličeje. V tomto směru by totiž nešlo o nic nového, dá se tak očekávat, že Microsoft přidá i něco navíc.Komentáře