Možnost veřejného testování betaverze iOS poprvé nabídl Apple

Apple spustil vůbec první veřejné betatestování svého mobilního operačního systému iOS, díky kterému si uživatelé iPhonů a iPadů již nyní mohou vyzkoušet novinky, jež přinese iOS 8.3.

Možnost veřejného testování betaverze iOS poprvé nabídl Apple


Veřejný betatesting iOS, o němž jako první před dvěma týdny informoval americký portál 9to5mac, následuje poté, co Apple v minulém roce představilo obdobný testovací program pro svůj desktopový OS X Maverics (následně byla uživatelům zpřístupněna i beta aktuálního OS X Yosemite).

Není zatím jasné, zda se do veřejného betatestingu iOS 8.3 může zapojit kdokoli nebo jen ti, kteří obdrží pozvánku skrze  program AppleSeed.

Zaměstnancům našeho sesterského Computerworldu, kteří byli dříve registrováni pro betatestování Yosemite, se k iOS 8.3 nepodařilo dostat. A stejný problém na diskuzním fóru hlásili i další uživatelé.

Pravdou je, že testování nové verze mobilního operačního systému iOS pro běžné uživatele nebude tak snadné jako testování OS X. Testovat operační systém pro Mac lze na druhém počítači či pomocí externího pevného disku, případně rozpůlením disku v samotném počítači, díky čemuž mohou uživatelé snadno přecházet mezi betaverzí a současnou verzí OS.

U telefonu to však tak snadné není, jelikož většina lidí má pouze jeden smartphone. Instalace betaverze iOS, která nemusí dobře fungovat, či v nejhorším případě díky ní telefon může zcela přestat fungovat, je tak mnohem riskantnější než testování desktopového OS.

Těm uživatelům, kteří si chtějí vyzkoušet iOS 8.3, Apple doporučuje nejdříve zálohovat iPhone nebo iPad na své PC či Mac pomocí iTunes - ne bezdrátově na iCloud - aby mohli v případě nutnosti své zařízení resetovat. A to se může hodit, jelikož v minulosti se uživatelé potýkali s celou řadou problémů.

Například iOS verze 8.0.1 obsahoval chybu, kvůli které nebylo možno telefonovat.

Úvodní foto: © Apple


Komentáře