MS Office 2010 budou ke stažení z MSDN a TechNetu již ve čtvrtek

Microsoft potvrdil, že registrovaní uživatelé sítí MSDN a TechNet získají přístup k dokončené verzi kancelářského balíčku Office 2010 již tento týden ve čtvrtek.


Ti tak budou mít možnost stažení Office 2010 o pět dní dříve, než bude tento balíček zpřístupněn zákazníkům s velkoobjemovými licencemi. Nicméně nelegální předčasný únik se podařil i tentokrát a RTM verzi Office 2010 lze již najít i na bittorentových a úložných službách typu Rapidshare.

Mirosoft oznámil dokončení vývoje Office 2010 a přechod do fáze RTM v pátek, což znamená dokončení kódu a začátek výroby kopií pro výrobce počítačů. V USA by se pak na trh nové Office měly dostat v červnu, ale přesné datum ještě není známé, stejně tak jako uvedení verzí v dalších jazycích. V Česku by prodej měl začít až v září. V USA je ovšem již nyní možné předobjednávat tři edice – Home and Student 2010, Home and Business 2010 a Professional 2010. Pro detaily o jejich rozdílech viz článek MS Office 2010 již míří do výroby.

Lidé, kteří si stáhli a nainstalovali beta verzi, již bylo od listopadu dle údajů Microsoftu staženo zhruba 7,5 milionu kopií, ji mohou používat až do konce října 2010, kdy vyprší její platnost a přestane fungovat.

Tah zpřístupnit registrovaným uživatelům sítí MSDN a TechNet řešení Office 2010 s předstihem je v kontrastu se situací před dvěma roky, kdy jim nebyl nabídnut dřívější přístup k Service Packu 1 pro Windows Vista. Microsoft změnil svoje stanovisko poté, co si tito uživatelé stěžovali, že kopie produktu se už stejně předtím dostaly na internet a byly k dispozici neoficiální cestou i pro širokou veřejnost. Operační systém Windows 7 ve verzi RTM byl pak uživatelům MSDN a TechNetu zpřístupněn dva dny před začátkem jeho dodávek zákazníkům s velkoobjemovými licencemi.

Zájemci, kteří si zakoupí starší verzi balíčku Office, budou mít v rámci programu technologické záruky možnost přejít na verzi 2010 zdarma, resp. za symbolický manipulační poplatek v případě požadavku na dodání instalačních médií nového softwaru. Program platí pro sady Office 2007 zakoupené od 5. března do 30. září 2010. Více o něm viz článek Microsoft spustil program pro bezplatný přechod na Office 2010.Komentáře