MS Office 2010 již míří do výroby

Vývoj kancelářské sady Office 2010 se dostal do fáze RTM a nejnovější verze je tak připravena k výrobě. Pro první zájemce bude sada k dispozici již 27. dubna.


Označení RTM (release to manufacturing) nesou kromě Office 2010 i produkty SharePoint 2010, Visio 2010 a Project 2010. Microsoft nyní začne s přípravou jejich distribuce k počítačovým tvůrcům. K běžným spotřebitelům se Office 2010 dostanou i vypálené na discích a stáhnout si je bude možné na také na stránkách Microsoftu.

K uvolnění produktů dojde v několika fázích. Pro vlastníky licence Volume, kteří se zároveň účastní programu Software Assurance, budou anglické verze volně k dispozici na stránkách Volume Licensing Service Center již 27. dubna. Majitelé Volume licence bez účasti v Software Assurance pak dostanou možnost získat produkt od partnerů Microsoftu 1. května. Kdy se ke spotřebitelům dostanou i jinojazyčné verze Office 2010 zatím není známo, lze ale očekávat, že se tak stane vzápětí.

Sada Office 2010 se bude prodávat ve třech verzích. Tou nejdražší bude Office Professional. O něco levněji pak vyjde edice Office Home a Business, u které se však nepočítá s programy Publisher a Access. Stejně tak tomu bude i u edice Office Home and Student, která sice nezahrnuje poštovního klienta Outlook, zato je však nejlevnější.

Kromě desktopových verzí se svého spuštění dočká i projekt Office Web Apps. Ten zahrnuje odlehčené verze aplikací Word, PowerPoint, Excel a OneNote. Jde o reakci Microsoftu na poměrně úspěšnou „webovou kancelář“ Google Docs.Komentáře