MS Office 2010: Veřejná beta již v listopadu

Generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer oznámil, že k zahájení veřejné bety kancelářské sady Office 2010 dojde již během příštího měsíce.


Ballmer o spuštění veřejné beta verze Office 2010 informoval během svého hlavního projevu na SharePoint Conference 2009 v americkém Las Vegas. Kdy přesně se tak má stát, nebyl však Ballmer sto prozradit. Na konferenci v Las Vegas se Ballmer také krátce zmínil o další verzi podnikového softwaru SharePoint 2010. Se spuštěním jeho veřejné bety se počítá rovněž na měsíc listopad.

Až dosud Microsoft nabízel ukázku svého dalšího desktopového balíku jen poměrně malé skupině testerů. Podobně tomu pak bylo i u jeho online verze - Office Web Apps, která obsahuje jednodušší verze aplikací Word, Excel a PowerPoint a její spuštění je naplánováno na první polovinu příštího roku, tedy na stejné období, kdy se počítá s uvolněním finální verze balíku Office 2010.

„Každý bude mít oprávnění na test beta verze Office 2010“ slibuje Microsoft. Společnost však odmítla odpovědět na otázku, zdali bude k dispozici jen omezený počet kopií, o což se letos Microsoft snažil už i u bety Windows 7, nebo budou dostupné pouze po omezenou dobu, jako tomu bylo u RC verze systému Windows 7. Stejně tak není jasné, zda bude Microsoft za stažení požadovat nějaký poplatek, což ostatně učinil u druhé beta verze Office 2007, kdy uživatelům účtoval 1,50 dolarů.

Beta verzi balíku Office 2010 bude Microsoft nejspíše distribuovat pomocí jeho nové technologie, nazvané Klikni a spusť (Click-To-Run), kterou poprvé použil letos v červenci pro Technical Preview. Počítačovým tvůrcům pak Microsoft bude nabízet sadu Microsoft Office Starter 2010, především jako alternativu k zastaralému produktu Microsoft Works. Součástí Office Starter 2010 budou funkčně omezené aplikace Word a Excel, které nabídnou základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Více o funkci Click-To-Run, ale i verzi Office Starter 2010 se dozvíte v našem nedávném článku Office Starter 2010 budou k dispozici na nových počítačích zdarma.Komentáře