MyQ nabízí nové tiskové řešení – jednodušší a bezpečnější

Novou řadu tiskového řešení MyQ -- 5.1 Popcorn -- která díky vylepšeným možnostem personalizace usnadňuje dosažení úspor větší skupině uživatelů, představilo MyQ.

MyQ nabízí nové tiskové řešení – jednodušší a bezpečnější


Novinky, které MyQ Popcorn přináší, zahrnují jak další zjednodušení instalace a správy systému, tak zajímavé možnosti z hlediska bezpečnosti dat a samozřejmě vylepšení mnoha jednotlivých funkcí. Nejvýznamnějším vylepšením je pak přechod na kódování Unicode, takže nyní již není instalace MyQ omezena znakovou sadou operačního systému.

Přibyly také nové jazyky jako japonština, čínština, korejština a brazilská portugalština a přechodem na Unicode byla vylepšena též ruština. „Přechod na Unicode je zlomovou událostí, protože nyní je MyQ skutečně univerzální pro všechny lokality,“ potvrzuje Martin Januš, generální ředitel společnosti MyQ.

Další zajímavou novinkou je vylepšený Embedded Lite terminál, který podporuje nová zařízení, nabízí uživatelský přívětivou automatizovanou instalaci přes vzdálený přístup a přináší rozšířené spektrum uživatelských funkcí.

Změn se dočkal i klasický Embedded terminál, který nyní umožňuje sestavit každému uživateli či oddělení vlastní menu s nejčastějšími funkcemi a přednastavenými akcemi, a to až do takových detailů, že stiskem jednoho tlačítka uživatel automaticky okopíruje nebo naskenuje dokument v požadovaném nastavení.

Možnosti a kombinace přednastavených voleb jsou přitom prakticky neomezené. Společně se skenovacími formuláři pak lze také jedním dotykem naskenovat dokument v požadované kvalitě a předat jej návazným systémům pro elektronické zpracování, oběh a archivaci dokumentů.

Správci systému zase podle výrobce ocení zjednodušené nastavování uživatelských politik pro celé skupiny uživatelů, kteří pak mohou tisknout nebo kopírovat pouze v mezích nastavených pravidel.

Novinkou v oblasti hardwaru je dobíjecí terminál určený zákazníkům z řad firem, ale také z oblasti státní správy či školství, kteří využívají kreditní účtování a rádi by zautomatizovali možnost dobíjení kreditu svým uživatelům.

Také v oblasti bezpečnosti přichází MyQ se zajímavými změnami. „Vyšli jsme vstříc požadavkům některých našich klientů a v nové verzi MyQ jsme ještě více rozšířili možnosti zabezpečení.

MyQ Popcorn umožňuje například dvoustupňové ověření uživatele či archivaci všech operací s dokumenty u vybraných typů zařízení, což umožňuje vedení společnosti naprostou kontrolu práce s citlivými dokumenty,“ vysvětluje Januš.

Dvoustupňové ověřování uživatele maximalizuje zabezpečení dokumentů v organizaci díky tomu, že uživatel se k zařízení přihlašuje hned dvěma identifikátory - buď kombinací ID karty a PINu nebo ID karty a hesla. Díky funkci vyzvednutí tisku se pak dokumenty tisknou pod přímým dohledem uživatele a nedostanou se do ruky neoprávněným osobám.

Úvodní foto: © gena96 - Fotolia.com


Komentáře