Nejnovější update Windows 10 má jméno, vzbuzuje ale rozpaky

Zpožděním vydání Microsoft do kódového značení updatů vnáší další zmatky. Ten zářijový bude vlastně listopadový.

Nejnovější update Windows 10 má jméno, vzbuzuje ale rozpaky


Microsoft oficiálně potvrdil, že Windows 10 build „19H2“ se bude oficiálně jmenovat Windows 10 November 2019 Update. A společnost tak sama sobě pro verzi známou také jako 1909 poskytuje dostatek manévrovací plochy.

Číselné označení totiž zpravidla vyjadřuje rok a měsíc vydání, předpokládalo by se tedy, že updatu 1909 se dočkáme v září (k čemuž se Microsoft koneckonců v minulosti zavázal).

A tak se zdá, že zpoždění do situace vnese menší zmatek, jelikož označení 1909 zůstává, stejně jako označení odkazující k měsíci listopadu. Navíc, přesné datum vydání updatu zatím zůstává neznámé, ačkoliv s listopadovým termínem se už asi dá počítat.

Brandon LeBlanc, programový manažer zodpovědný za Windows Insider Program, uvedl, že Windows 10 build 18363.418 se v současnosti nachází v tzv. Release Preview kruhu, tedy je už ve stabilní a otestované verzi, která by měla být později zpřístupněna i široké veřejnosti.

Mimochodem, označení 18363.418 přímo navazuje na současnou verzi květnového updatu s kódem 18362.418, což je zčásti dáno tím, že listopadový update má být ve finále spíš service packem než plnohodnotným updatem s novými funkcemi.

Ty by měly přijít až příští rok s updatem 20H1, jehož datum vydání bychom podle dosavadního vzorce měli očekávat někdy v březnový termín. V případě aktualizací Windows však člověk nikdy neví…

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře