Nokia otevírá Ovi - online obchod s aplikacemi

Společnost Nokia otevřela Ovi Store, odkud si mohou majitelé zhruba 50 různých zařízení tohoto výrobce stahovat aplikace, hry, videa a takzvané "podcasty".


Nokia Ovi

 

Obchod slučuje služby jako je Download!, MOSH a WidSets na jedno místo nabízející jak bezplatné, tak i placené aplikace. K dispozici je zde na 20 000 různých položek a projekt Nokia Ovi je přístupný pro 50 miliónů majitelů zařízení Nokia.

Návštěvníci této stránky si mohou zvolit, zda chtějí prohlížet veškeré dostupné položky nebo si pro bližší zkoumání vyberou jen ty, které jsou kompatibilní s jejich telefonem. Potřebný softwarový klient je k dispozici v angličtině, ruštině, němčině, italštině a španělštině. Pro Austrálii, Německo, Irsko, Itálii, Rusko, Singapur, Španělsko a Velkou Británii nabízí Nokia možnost platit za aplikace operátorovi. V ostatních zemích musejí uživatelé využít kreditní karty.

Společnost Nokia také oznámila, že americký operátor AT&T začne nabízet integrovanou podporu pro Ovi Store ještě v tomto roce.

"Pro Nokii je důležité, aby dokázala vyvolat zájem uživatelů o tento obchod a také přilákat co nejvíce vývojářů. Oboje bude vyžadovat potřebnou reklamní kampaň," tvrdí Ben Wood, analytik firmy CCS Insight. "Otevření obchodu se softwarem je pro Nokii krok správným směrem, může tak soupeřit s iPhone App Store firmy Apple a BlackBerry App World společnosti Research In Motion," myslí si Wood.

První krůčky nového obchodu společnosti Nokia mohou být ale poněkud nejisté. Stránka Ovi Store spadla hned během prvních hodin jejího fungování, uvádí Wood a zajímalo by ho, zda šlo o dočasnou chybu nebo Nokia podcenila složitost spuštění tohoto portálu s aplikacemi.Komentáře