Nová úroveň mobilní navigace - Maps 2.0

Aktualizované funkční prvky Maps 2.0 zahrnují vylepšenou navigaci pro chodce, nové satelitní snímky a podporu orientace podle integrovaného kompasu.Aktualizované funkční prvky Maps 2.0 zahrnují vylepšenou navigaci pro chodce, nové satelitní snímky a podporu orientace podle integrovaného kompasu.

Společnost Nokia na kongresu Mobile World Congress oznámila, že Beta verze aplikace Nokia Maps 2.0 je připravená vydat se do světa. Prostřednictvím zdokonalené navigace chodců, nových multimediálních průvodců městy a nabídky satelitních snímků zvyšuje Nokia Maps kvalitu mapového zobrazení a navigace. Kromě toho se vyznačuje i novým designem uživatelského rozhraní.

Jako novinku nabízí Nokia Maps 2.0 navigační funkci Walk pro chodce a zároveň zachovává navigační systém Drive pro řidiče. Vizuální průvodce „turn-by-turn“ umožňuje chodcům dostat se nejkratší cestou z místa A do místa B. Pomůže vám určit vlastní polohu poskytnutím informací o okolních budovách, ulicích a parcích (včetně cest vedoucích přes parky) a u novějších zařízení, jako je Nokia 6120 Navigator, vám pomocí zabudovaného kompasu ukáže aktuální směr chůze.

Nová verze Nokia Maps 2.0 nabízí rovněž možnost nákupu multimediálních průvodců, které obsahují fotografie, videa a audiostreamy. Stejně jako v případě předchozí verze Nokia Maps obdrží uživatelé map zdarma třídenní zkušební navigaci Walk a Drive a k tomu 10 volných minut na vyzkoušení průvodce městem City Guide.

Přidáním možnosti GPS navigace se mobil stává výkonným osobním navigačním zařízením, které se vyznačuje srozumitelným vizuálním a hlasovým naváděním „krok za krokem“. Pokud příslušný telefon nemá vestavěný systém GPS, lze použít externí GPS modul s kompatibilním zařízením. Za volitelný poplatek bude aplikace Nokia Maps 2.0 poskytovat rovněž informace o provozu v reálném čase s dynamickým přesměrováním v 18 evropských zemích. V podobě vektorových map od společností TeleAtlas a Navteq je aplikace Nokia Maps nyní vybavena mapami více než 150 zemí, z nichž 70 je navigovatelných.
Nenechte si ujít:
Nokia představila v Barceloně nové mobilní telefony i minipočítače

Nokia už prodává v Evropě každý druhý telefon

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu

T-Mobile rozšiřuje nabídku datových služeb

Nokia plus Microsoft rovná se mobilní vyhledávání

Nokia 6210 Navigator s Maps 2.0

 Komentáře