Nová verze systému pro správu elektronických dokumentů od Canonu

Canon zahájil prodej nové verze svého softwaru pro správu dokumentů. Ados 6.1 umožňuje podnikům a organizacím vytvářet, archivovat a vyhledávat informace uložené v elektronické podobě. Ve verzi 6.1 systém nabízí navíc řadu nových funkcí.Canon zahájil prodej nové verze svého softwaru pro správu dokumentů. Ados 6.1 umožňuje podnikům a organizacím vytvářet, archivovat a vyhledávat informace uložené v elektronické podobě. Ve verzi 6.1 systém nabízí navíc řadu nových funkcí.

Hlavní novinkou Adosu je propojení s Microsoft Office SharePoint 2007. Uživatelé přes rozhraní serveru SharePoint získají přímý přístup k dokumentům uloženým v systému Ados. Řešení umožňuje také automatický přesun dokumentů včetně indexů mezi systémy Ados a SharePoint pro snížení objemu dat na SharePoint serveru. Uživatelé poté mohou všechny informace uložené v elektronickém archivu spravovat prostřednictvím jednotného rozhraní Ados WebPart.

Pro řízení celého elektronického archivu a procesů spojených se správou dokumentů slouží nástroj Ados Administrator, který nabízí možnost nastavovat informační procesy a pravidla pro přístup k dokumentům v grafickém prostředí. Řešení Ados Solution Designer umožňuje nastavit pravidla pro ukládání a přístup k dokumentům pro jednotlivé uživatele a jejich skupiny.

Aplikace Ados Capture Client ve verzi 6.1 podporuje další dva formáty pro ukládání naskenovaných dokumentů: PDF a PDF/A s možností fulltextového vyhledávání. Při výběru jednoho z těchto formátů při skenování provede Ados Capture Client automaticky optické rozpoznání znaků (OCR) u všech stránek a vyhotoví patřičné indexy. Prostřednictvím aplikace Ados Viewer tak uživatelé mohou prohledávat i jinak nečitelné dokumenty.Komentáře