Novou verzi vývojového nástroje 3rdRail a TurboRuby představilo Embarcadero

Produkty 3rdRail 2.0, jež představuje integrované vývojové prostředí (IDE) vytvořené mimo jiné pro tvorbu webových aplikací typu Web 2.0 v prostředí Ruby on Rails, a TurboRuby pro rychlý vývoj na platformách Ruby a Ruby on Rails uvedla na trh firma Embarcadero. Dostupné jsou formou ročního předplatného za 2 700, resp. 1 300 Kč (bez DPH).Produkty 3rdRail 2.0, jež představuje integrované vývojové prostředí (IDE) vytvořené mimo jiné pro tvorbu webových aplikací typu Web 2.0 v prostředí Ruby on Rails, a TurboRuby pro rychlý vývoj na platformách Ruby a Ruby on Rails uvedla na trh firma Embarcadero. Dostupné jsou formou ročního předplatného za 2 700, resp. 1 300 Kč (bez DPH).
3rdRail a Turbo Ruby jsou intuitivní prostředí přinášející potřebný výkon pro dramatické zrychlení vývoje v Ruby a Ruby on Rails. Novátorské a výkonné vlastnosti vytvořené právě pro jazyk Ruby obsahují profilování Ruby, pohled na závislosti (Dependencies View) používající kombinace syntaktické a sémantické analýzy pro zobrazení všech vzájemných závislostí v projektu, inteligentní dokončování kódu pro dokončování metod, doplňování parametrů a ověřování syntaxe, "commanders" poskytující rychlé rozhraní ke všem vlastnostem příkazové řádky Ruby a spouštění generátorů kódu nebo spouštějící jiné úkoly, refaktoring a četné vlastnosti IDE pro zvýšení produktivity a usnadnění vývoje v Ruby a Rails.
TurboRuby a 3rdRail pomáhají vývojářům v Ruby a Ruby on Rails zviditelňovat a definovat pracovní toky při práci na aplikacích. Vývojářům, kteří přecházejí z jazyka Java, zjednodušují 3rdRail a TurboRuby výběr možností a minimalizují počet kroků potřebných k přechodu na vývoj pod Ruby a Rails.
Další hlavní přínosy a vlastnosti 3rdRail a TurboRuby zahrnují:

· Inteligentní dokončování: umožňuje rychle pochopit sémantiku a zvyklosti jak pro Ruby, tak pro Rails. Zrychluje vývoj a zkracuje dobu učení. Aplikace se dají vytvářet přesně a s minimem klávesových úhozů.
· Navigace v kódu: je snadné zobrazit různé části programů a způsob jejich vzájemného ovlivňování. Umožňuje hladkou práci se všemi zdroji bez ohledu na jejich vzájemné vztahy, umístění nebo formát.
· Commanders: vyberte si přednostní způsob řešení úkolu a využijte síly integrovaného prostředí přímo z příkazové řádky a konzole Ruby.
· Refactoring: zajistí možnost reorganizace aplikačního kódu bez vlivu na jeho funkčnost
· Optimizér: pokročilé profilování CPU v Ruby včetně plné podpory projektů Rails. Založen je na vylepšených a rozšířených vlastnostech sběru dat, které byly poskytnuty otevřenému projektu ruby-prof.
· Vysoce výkonný ladicí nástroj je integrován v produktu; jde o rozšířený debugger podporující jak v Ruby, tak v Rails
· TurboRDK: úplné a okamžitě spustitelné běhové prostředí Ruby poskytující Rails 1.2 a 2.1 a virtuální stroj Ruby; stovky komponent Gems; podpora shodného vývojového prostředí pro Mac OS/X, Windows a Linux.


Komentáře