Nový nástroj pro týmovou spolupráci představil Software602

Platformu pro firemní komunikaci a týmovou spolupráci - Groupware Server 6 – uvedla na náš trh firma Software602. Z technologického hlediska je asi nejzajímavější novinkou řešení zahrnutí bezpečnostního nástroje firmy Commtouch, což je podle výrobce jedno z nejpokročilejších protispamových řešení dostupných na světovém trhu.Platformu pro firemní komunikaci a týmovou spolupráci - Groupware Server 6 – uvedla na náš trh firma Software602. Z technologického hlediska je asi nejzajímavější novinkou řešení zahrnutí bezpečnostního nástroje firmy Commtouch, což je podle výrobce jedno z nejpokročilejších protispamových řešení dostupných na světovém trhu.
Groupware navazuje na komunikační software, který „šestsetdvojka“ postupně vylepšuje již od roku 1991, nejprve pod názvem Mail602, poté jako 602LAN Suite a od loňského roku jako Groupware.
Groupware umožňuje nejen sdílet kontakty, kalendáře, úkoly a dokumenty, ale také snadno spojit využívání těchto nástrojů. Ze zprávy lze jediným kliknutím vytvořit pracovní úkol nebo schůzku, propojit úkol s dokumenty, u kontaktu vyhledat veškerou dosavadní korespondenci či schůzky apod. Další významnou funkcí je automatická archivace všech e-mailů a vyhledávání napříč všemi složkami. Během pár vteřin je tak možné prohledat výstupy několika let práce celého týmu (má-li k tomu uživatel potřebná práva).
Software602 Groupware Server 6 rozšiřuje komunikaci o nové možnosti. Funkci instant messaging lze zjednodušeně popsat jako „vnitrofiremní ICQ“, díky integraci s dalšími prvky systému je však jeho využívání podstatně pohodlnější. Další novinkou je čtečka RSS kanálů, která umožňuje zasílání novinek z oblíbených serverů uživateli do mailu. Členové týmu mohou kromě vlastních schránek využívat i různé sdílené schránky, jejichž vytváření je velmi jednoduché – stejně jako zřizování uživatelských skupin a řízení přístupových práv.
Bezpečnost systému byla posílena včleněním antispamového nástroje společnosti Commtouch. Tyto nástroje jsou v současné době využívány desítkami vyspělých bezpečnostních řešení na celém světě. Veškerou příchozí poštu porovnávají s neustále aktualizovanou globální databází problematických e-mailů, a to bez přístupu do obsahu zprávy. To jim umožňuje zajistit vysokou bezpečnost bez znatelného zpomalení provozu.
Tak, jako tomu bylo v předchozích verzích, k přednostem Groupware nadále patří možnost vytvářet týmy z uživatelů s různorodým softwarovým vybavením. Nezáleží totiž, zda uživatel přistupuje prostřednictvím MS Outlook, Mozzila Thunderbird nebo webového rozhraní.
Novinkou je také flexibilnější licencování. Cena nyní závisí na velikosti zákaznické organizace a na tom, zda využívá všechny funkce Groupwaru. Ti, kdo si chtějí nový produkt vyzkoušet v rámci menšího týmu, k tomu mohou využít omezenou verzi, která je ke stažení na portálu 602Office.


Komentáře