Nový nástroj pro Windows ukládá nastavení virtuálního prostředí

Používání virtuálního prostředí ve Windows vyžaduje mnoho ručních nastavení, která se však po odhlášení uživatele ztratí. Microsoft to řeší vydáním nového nástroje.

Nový nástroj pro Windows ukládá nastavení virtuálního prostředí


Nový produkt z dílen Microsoftu se jmenuje User Experience Virtualization (UE-V) a slouží k ukládání uživatelského nastavení ve virtuálním prostředí operačního systému Windows. Kdykoliv se tak uživatel přihlásí přes virtuální desktopovou infrastrukturu nebo vzdálenou plochu, může si být jistý tím, že Windows 7 nebo 8 si budou jeho nastavení pamatovat a zobrazí jednotlivé aplikace tak, jak je používal naposledy.

Až dosud byla praxe taková, že při každém přihlášení do virtuálního prostředí z jiného přístroje bylo nutné provádět všechna osobní nastavení od samého začátku. „Nyní mohou být tyto preference sdíleny přímo mezi virtuálním a desktopovém aplikačním prostředím,“ říká Microsoft.

Cílem je prý sjednotit uživatelskou zkušenost tak, aby nezáleželo na tom, jakým způsobem se uživatel k virtuální platformě připojí. Pokud tak například někdo ve svém zaměstnání používá desktop, ale občas se přihlásí také z domova, může si být jistý tím, že se nastavení virtuálního desktopu ani aplikací nezmění. Výhodou může být takové řešení hlavně pro firmy, jejichž zaměstnanci stráví méně času nastavováním a budou se moci lépe věnovat své práci.

UE-V bude k dispozici prostřednictvím aktualizovaného balíčku Microsoft Desktop Optimization Pack. V něm se objeví také komponenta App-V ve verzi 5.0, která umožní lepší organizaci pevného disku ve virtuálním prostředí a nově dokáže také streamovat aplikace či blokovat jejich lokální ukládání.

Úvodní foto: © vege - Fotolia.com


Komentáře