Nový openSUSE 10.3 nabízí možnost souběžné instalace s Windows i technologii 1-Click Install

Dostupnost nové verze linuxové distribuce openSuSE 10.3 oznámila firma Novell. Novinka je dostupná zdarma ke stažení i v podobě maloobchodně prodávaného balíčku.Dostupnost nové verze linuxové distribuce openSuSE 10.3 oznámila firma Novell. Novinka je dostupná zdarma ke stažení i v podobě maloobchodně prodávaného balíčku.
openSUSE 10.3 podle dodavatele poskytuje vše, co uživatel potřebuje, aby mohl začít používat systém Linux. Pro větší uživatelský komfort umožňuje openSUSE 10.3 flexibilní duální instalaci Linuxu a Windows, dále nabízí vylepšené uživatelské rozhraní, sadu kancelářských aplikací OpenOffice.org, které jsou kompatibilní se soubory Microsoft Office, a zdokonalenou podporu multimédií.
„Komunita openSUSE neustále přichází s inovacemi a vytvořila novou verzi systému openSUSE, ze které bude široká řada uživatelů počítačů jistě nadšena,“ řekl Andreas Jaeger, ředitel projektu openSUSE. „OpenSUSE 10.3 je stabilní a moderní operační systém postavený na jádru Linuxu 2.6.22, který obsahuje širokou řadu nejnovějších open source aplikací pro stolní počítače, servery a vývoj aplikací.“
Mezi vylepšení v systému openSUSE 10.3 patří nejnovější verze desktopových prostředí GNOME a KDE včetně předběžné verze KDE 4. OpenOffice.org 2.3 umožňuje snadno sdílet soubory s uživateli sady Microsoft Office a nejnovější verze produktu AppArmor chrání operační systém Linux a aplikace před útoky, viry a nebezpečnými programy. Výchozími přehrávači médií v systému openSUSE 10.3 jsou přehrávače Banshee a Amarok. Navíc openSUSE 10.3 nabízí nejnovější open source nástroje pro vývoj aplikací, vytvoření domácí sítě nebo provoz webového serveru a také nejnovější virtualizační software Xen 3.1 a VirtualBox 1.5.
Ve verzi 10.3 je openSUSE údajně první linuxovou distribucí, která naplno využívá funkci 1-Click Install. Ta poskytuje uživatelům snadný přístup k mnoha dalším softwarovým balíčkům dostupným ve službě openSUSE Build Service.


Komentáře