Novým migračním nástrojem cílí Microsoft na uživatele VMware

Virtual Machine Converter převádí virtuální stroje z vSphere do formátu Hyper-V.

Novým migračním nástrojem cílí Microsoft na uživatele VMware


Volně dostupný nástroj Microsoft Virtual Machine Converter (MVMC) je nyní k dispozici prostřednictvím oficiálních distribučních kanálů společnosti. Jde o užitečný software určený ke konverzi virtuálních strojů, které běží na produktech od VMware, do formátu kompatibilního s virtualizačním prostředím Hyper-V od Microsoftu. Díky MVMC tak není problém převést celé virtuální stroje nebo disky uložené ve formátu VMDK v prostředí VMware vSphere.

Jak totiž uvádí samotné VMware, zatímco klasický virtuální stroj uchovává celý server či desktopové prostředí v souboru, formát VMDK (virtual machine disk) kromě virtuálního stroje obsahuje také informaci, jakým způsobem je stroj uložen, což může být později využito při uživatelské podpoře, záplatování či zálohování. MVMC zvládne konverzi virtuálních strojů vytvořených ve vSphere 4.0, 4.1 a 5.0 tak, aby stroje bylo možné spustit na operačních systémech Windows Server 2012 a Windows Server 2008 R2 SP1, stejně jako ve verzích Hyper-V Server těchto systémů.

Správci si mohou vybrat mezi verzí konverzního nástroje s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), která obsahuje průvodce pro ulehčení práce související s převodem, nebo celou operaci mohou provést ve verzi používající rozhraní příkazového řádku.

Nástroj je součástí programu Switch to Hyper-V, který Microsoft představil letos na své konferenci Worldwide Partner Conference. Vedle MVMC program zahrnuje také další zdroje, které podnikům mají pomoci zmenšit rizika spojená s migrací virtuálních strojů.

Úvodní foto: © vege - Fotolia.com


Komentáře