Obnova dat i po zformátování disku

Seagate uvedl na trh aplikaci File Recovery for Windows (FRfW), která má sloužit jako levná alternativa k dražší firemní obnově ztracených informací z pevného disku či zařízení USB.Seagate uvedl na trh aplikaci File Recovery for Windows (FRfW), která má sloužit jako levná alternativa k dražší firemní obnově ztracených informací z pevného disku či zařízení USB.

Software funguje na lokálních i síťových discích, a to i v případě, že tyto oddíly byly zformátovány, poškozeny či promazány. Jediné, co je mimo kompetenci FRfW je fyzicky poškozený disk. Aplikace si dokáže poradit také s šifrovanými a komprimovanými soubory a zahrnuje funkci náhledu, která vám dá preview toho, do jaké míry je daný soubor obnovitelný.

FRfW zvládá obnovu všech možných typů souborů. Za všechny jmenujme Word, Excel, PowerPoint, Outlook PST, databázové systémy, AutoCAD, Microsoft SQL stejně jako všechny populární obrazové formáty. Software také dokáže nalézt a obnovit hudební a filmová data uložená ve formátech jako MPEG, AVI či MP3.

Aplikace podporuje veškeré souborové systémy ve Windows, tedy FAT12/16/32 a NTFS, a to i v případě, že byly oddíly pod jejich správou zformátovány, smazány či poškozeny (ovšem nikoli fyzicky). Podle samotného Seagatu vám program dokáže zachránit data ztracená díky viru, útoku hackerem i pádu operačního systému. Na stránkách společnosti je také k dispozici utilita ke stažení. Ta dokáže ověřit, zda má v případě ztráty dat koupě FRfW nějaký smysl. V hexadecimálním prohlížeči totiž zobrazí, která z dat jsou aplikací obnovitelná a které soubory jsou pro ní již ztracené. Cena je stanovena na 139 USD.


Komentáře