MS Office 2010 beta unikly na internet

Veřejná beta verze kancelářského balíčku Office 2010, kterou Microsoft plánoval představit v příštím týdnu, se s předstihem dostala koncem týdne do BitTorrentových sítí a také na RapidShare.


Opakuje se tak podobná situace, jako v případě testovacích verzí Windows 7. Podle dostupných informací je v BitTorrentových sítích jako je např. Mininova.org k dispozici jak 32bitová, tak i 64bitová verze Office 2010. Délka 32bitové verze je 646 MB a v pátek si ji už stáhly tisíce uživatelů. 64bitová verze má délku 710 MB, vyžaduje 64bitové Windows a je o ni zhruba poloviční zájem. Na internetu se také objevily odkazy na stažení Office 2010 z populárního serveru RapidShare a další umístění budou pravděpodobně přibývat.

Podle informací serveru Neowin.net je číslo buildu uniklé verze 14.0.4514.1009 a vyžaduje aktivační klíč, což potvrzují ve svých komentářích i uživatelé sítě Mininova.org. Bez něj nemůže být používána déle než 30 dní. Vzhledem k tomu, že Microsoft pravděpodobně příští týden s oficiální beta verzí Office 2010 nabídne i časově omezené aktivační klíče, budou mít uživatelé možnost i pirátsky staženou kopii následně zaktivovat.

Preview Office 2010 uniklo již dvakrát v tomto roce, jednou v květnu a podruhé v červenci, přičemž v obou případech se jednalo o tzv. technické preview, jen v různé fázi dokončenosti. Na začátku tohoto týdne Microsoft zastavil možnost stahování technického preview Office 2010 a řekl testerům, aby očekávali novinky o beta verzi. Její představení bude pravděpodobně spojeno s Professional Developers konferencí (PDC), která se uskuteční v pondělí v Los Angeles. Zde byla v loňském roce např. představena alfa verze Windows 7.

Zatím není jisté, zda Microsoft omezí počet kopií Office 2010 beta ke stažení, jako tomu bylo v případě Windows 7 beta a nebo bude jen omezená doba, po kterou bude testovací verze produktu k dispozici, jak tomu bylo u Windows 7 Release Candidate. Microsoft jen neurčitě slíbil distribuovat miliony kopií Office 2010, takže na všechny zájemce by se mělo dostat.Komentáře