Office 2010: Microsoft potvrdil termín uvedení na trh i program pro bezplatný upgrade

Společnost Microsoft uvolní Office 2010 pro firmy 12. května a do 30. září pak bude k dispozici program bezplatného upgrade z verze 2007.


Termín 12. května se týká ovšem jen firem, které nakupují velké objemy licencí, pro koncový prodej je stále stanoven blíže neupřesněné datum v červnu 2010. Microsoft také potvrdil detaily o programu bezplatného upgrade z Office 2007 na verzi 2010 pro zákazníky, kteří si koupí starší sadu. Ten bude v platnosti do 30. září letošního roku. Informace o tomto programu se ovšem na veřejnost neoficiální cestou dostaly již v únoru, jak jsme psali v článku Microsoftu unikly informace o bezplatném upgradu na Office 2010.

Nyní je tedy potvrzeno, že uživatelé, kteří si zakoupí licenci Office 2007 mezi 5. březnem a 30. zářím, budou mít možnost si bezplatně stáhnout odpovídající edici Office 2010 v momentě, kdy tento produkt bude uveden na trh. Uživatelé, kteří budou vyžadovat instalační DVD budou muset zaplatit poplatek za manipulaci a dopravu, ovšem neměl by být nijak vysoký. Detaily o něm Microsoft chce zveřejnit také až v červnu.

Microsoft také chce pro uživatele, kteří plánují upgradovat ze starších Office, prodávat na svém on-line obchodu licenční klíče. Ty by měly být dostupné i u vybraných obchodníků. Upgrade bude také možný z nejjednodušší verze Office Starter 2010, která se bude dodávat předinstalovaná od výrobců na některých nových počítačích.

Microsoft také stanovil limit 25 bezplatných upgradů na jednu osobu, což je krok, který má přesvědčit střední a větší firmy, aby využily program nákupu většího objemu licencí pomocí speciálního programu k tomu určeného.Komentáře