Office Web Apps: Zpřístupnění preview odloženo

Společnost Microsoft nestihne zpřístupnit preview programu Office Web Apps k datu, které již dříve oznámila. Tento software je webovou verzí kancelářského balíku aplikací Office.


Microsoft měl v plánu vydat testovací verzi tohoto balíku aplikací v srpnu, ale nakonec se mu nepodaří vydání do konce měsíce, společnost to potvrdila již v pátek.

"Ačkoliv tento software nebude k dispozici na konci srpna, stále máme v plánu vydat ho co nejdříve," uvedla společnost svoje stanovisko v emailu, bližší informace o datu vydání však firma Microsoft neprozradila.

Office Web Apps jsou webové verze aplikací Word, PowerPoint, Excel a OneNote, které byly dosud známé v podobě desktopových programů. Rozhodnutí společnosti Microsoft vydat online verze svých kancelářských programů je reakcí na již déle existující webové verze aplikací společnosti Google a jiných firem.

Datum vydání finální verze softwaru Office Web Apps je stále naplánováno na stejnou dobu jako je tomu u programu Office 2010, což je nová verze desktopového balíků kancelářských aplikací. Společnost Microsoft potvrdila, že tento produkt bude k dispozici v první polovině příštího roku.Komentáře