Opera představila novou platformu pro widgety pro Android

Společnost Opera představila widget runtime platformu pro operační systém Android od Googlu, která bude využívat WAC (Wholesale Applications Community) technologii.


Platforma bude podporovat WAC 1.0 specifikaci, prozradila společnost Opera. WAC 1.0 je první verze standardu této organizace, která by měla umožnit mobilním aplikacím zaměřit se na funkčnost na samotném zařízení, dodává firma Opera.

Alfa verze widget rozhraní pro operační systém Android společnosti Opera umožní vývojářům získat náskok ve vývoji "nové generace" aplikací pro smartphony, prozrazuje Opera.

"Je pro nás velkým potěšením, že můžeme představit naši veřejnou implementaci specifikace WAC 1.0 a umožnit vývojářům její využití," napsal Christen Krogh, vedoucí vývojář ve společnosti Opera Software, ve zprávě vydané touto firmou. "Opera se hlásí k WAC a je odhodlána přinést WAC technologii masám."

Widgety jsou psány stejně jako webové aplikace využitím webových technologií jako je HTML a JavaScript. Opera widgety mohou být spuštěny v prohlížeči Opera nebo v tomto případě ve widget rozhraní. Vzhledem k tomu, že widgety využívají webové standardy, jsou tak multiplatformní, tvrdí Opera.

Vývojáři mohou vyvíjet widgety a implementovat WAC API po stažení rozhraní z webové stránky společnosti Opera.

WAC představuje alianci mobilních operátorů, kteří usilují o rozšíření trhu s mobilními aplikacemi a to podporou využívání otevřených, standardizovaných technologií.Komentáře