Opera Unite již ve verzi beta, cílem je omezit bezpečnostní rizika

Společnost Opera Software oznámila, že její technologie Unite již přešla do fáze beta a je nyní k dispozici spolu s beta verzí prohlížeče Opera 10.10.


Opera Unite má za úkol změnit jakýkoliv počítač na webový server, který umožňuje uživatelům spouštět aplikace a sdílet své soubory, včetně fotografií a hudby, spolu s ostatními uživateli přímo v prohlížeči. Kromě toho služba disponuje i vlastní formou chatu, nazývanou „lednička“, podobné zdi u oblíbeného Facebooku, kdy si uživatelé mohou navzájem zanechávat poznámky.

Opera uvolnila tuto technologii v podobě alfa verze v letošním červnu, nicméně někteří experti v této souvislosti začali mluvit o možných rizicích a způsobech zneužití nejrůznějšími kyberzločinci k internetovým útokům. Více jsme o tomto problému psali v článku Opera Unite: Nový pomocník kyberzločinců?

Opera proto zaměřila další vývoj právě na rozšíření bezpečnosti, aby co nejvíce omezila možnosti zneužívání této technologie. Christen Krogh, vedoucí vývoje ve společnosti Opera Software potvrdil, že bezpečnostní otázky bere jeho firma velmi vážně a nově uvolněná beta verze přináší pokrok právě v této oblasti. Uživatelé, kteří chtějí např. sdílet svoje fotografie, nemusí již odesílat hesla spolu s URL aby umožnily ostatním přístup ke svým souborům a adresa a heslo jsou nyní odděleny, potvrdil Krogh. Další novinkou je třeba detailní průvodce aplikacemi Opera Unite, který má uživatelům usnadnit jejich použití. Krogh nicméně odmítl upřesnit, kdy by se uživatelé mohli dočkat finální verze tohoto produktu.

Jak již bylo řečeno, technologie Unite je integrovaná v beta verzi prohlížeče Opera 10.10, který je k dispozici ke stažení z webu společnosti Opera Software.Komentáře