Oracle vylepšuje migrace dat

Oracle vylepšuje své bezplatné nástroje pro migraci dat a aplikací z jiných systémů do svých systémů, ve snaze získat na svou stranu uživatele konkurenčních produktů od Microsoftu a open source firem jako MySQL.Oracle vylepšuje své bezplatné nástroje pro migraci dat a aplikací z jiných systémů do svých systémů, ve snaze získat na svou stranu uživatele konkurenčních produktů od Microsoftu a open source firem jako MySQL.

Výrobce softwaru minulý týden oznámil nejnovější verzi bezplatného databázového nástroje SQL Developer 1.1. Ten umožňuje procházet a spravovat následující trojici databází: Microsoft Access, MySQL a SQL Server. Krom toho nově obsahuje i software Migration Workbench, který slouží k importu dat ze zmíněného trojlístku databází.

Obecně mezi vlastnosti a funkce SQL Developeru 1.1. patří grafické rozhraní, procházení databázových objektů, spouštění SQL příkazů a skriptů, editace a ladění PL/SQL příkazových bloků a spouštění reportů.

Samotný Oracle již dříve přiznal, že před sebou má v ohledu datové migrace dlouhou cestu. Schopnost starého SQL Developeru spravovat cizí databáze je stále na základní úrovni a samostatný Migration Workbench sice zvládá import tabulkových dat z cizích databází (Microsoft Access, MySQL a SQL Server), ale má problémy s laděním jejich kódu, například s uloženými procedurami (stored procedures) a spouštěmi (triggers).

Integrovaná verze SQL Developeru 1.1., která se na trh dostane ještě letos, by měla zlepšit vlastnosti nástroje v obou problémových oblastech: správy databází a ladění kódu.
Dodávat se bude společně s nadcházející Oracle Database 11g, jejíž oficiální uvedení společnost zatím plánuje na říjen na veletrhu OpenWorld.


Komentáře