OS Android lze již provozovat i na iPhone 3G

Po několika týdnech práce vývojář David Wang a jeho spolupracovníci zaznamenali významný posun v použití operačního systému Android na telefonu iPhone 3G.


Ačkoliv je tato verze více hrubá než předchozí verze OS Android pro první generaci iPhonu, přináší důležitý přelom pro multiplatformně smýšlející uživatele miliónů přístrojů iPhone 3G po celém světě.

Nyní můžete využít Android OS k prohlížení webu a spuštění jakýchkoliv aplikací, které nevyžadují audio podporu, stejně tak posílat a přijímat textové zprávy pomocí rádia telefonu.

Pokud máte zájem to vyzkoušet, budete mít šanci v několika příštích dnech, kdy budou zveřejněny balíčky binárních kódů a instrukce pro iPhone 3G.

Vývojářům se také povedlo několik dalších vylepšení originálního rozhraní této verze. Kromě spousty změn a oprav bugů byl Wi-Fi driver vybaven všemi možnými rozšířeními typickými pro Android, které ho činí mnohem více stabilním a spolehlivým. Je také přidána ikonka Android do boot menu, aby byl tento systém lépe přístupný.

Dalším, co chtějí vývojáři změnit, je audio podpora. Už se na tom začalo pracovat, je hotová základní podpora zvuku na verzi 3G a na podomácku vyrobeném bootloaderu funguje, takže audio podpora pro Linux/Android bude k dispozici v několika příštích dnech.

V budoucnu je naplánována práce na vylepšení nastavení napájení a podsvícení a to již v blízké době. Vývojáři doufají, že brzo budou uživatelé moci používat operační systém Android na první verzi iPhonu i na novějším 3G a to tak, aby možnosti a běh byl stejný jako na kterémkoliv jiném telefonu s OS Android.Komentáře