Oslo v Microsoftu

Ambiciózní plány týkající se SOA představila společnost Microsoft. Sada technologií souhrnně označovaných jako Oslo se objeví v různých typech produktů a služeb – počínaje firemním middlewarem či správními systémy a konče vývojářskými nástroji nebo nedávno představenými on-line podnikovými službami.Ambiciózní plány týkající se SOA představila společnost Microsoft. Sada technologií souhrnně označovaných jako Oslo se objeví v různých typech produktů a služeb – počínaje firemním middlewarem či správními systémy a konče vývojářskými nástroji nebo nedávno představenými on-line podnikovými službami.
Hlavním cílem Osla je propojit různé modely navržené kolem aplikací, obchodních procesů či IT vývoje do jediné platformy. Microsoft rovněž hodlá zahrnout technologii Oslo přímo do síťové infrastruktury tak, aby bylo nasazení aplikací a služeb postavených na SOA výrazně usnadněno.
Technologie Oslo budou podle vedení Microsoftu implementovány do budoucích verzí produktů BizTalk Server a Visual Studio, do klientských systémů i serverů řešení Office System, do Windows Serveru, SQL Serveru či do rodiny produktů System Center. Microsoft také intenzivně pracuje na úložné technologii pro metadata Osla, která bude zahrnuta do jejích infrastrukturních serverů i nástrojů.
V Oslu budou zahrnuty i klíčové technologie .Net Frameworku, tedy Windows Communication Foundation, jenž je využíván pro podporu aplikací orientovaných na služby, a Windows Workflow Foundation. V Oslu své místo najdou i on-line technologie jako klient Silverlight nebo BizTalk Services.
Oslo by už nemělo ovlivnit produkty, jež jsou ohlášeny na příští rok. Podle Microsoftu je však možné, že některé betaverze novinek už v příštím roce podporu pro Oslo mít budou. Očekává se však, že na trhu se Oslo objeví za dva až tři roky.


Komentáře