Otestovat nový Windows Server 2008 si už může každý

Windows Server 2008 s novou virtualizační technologií uvolnila ke stažení firma Microsoft.Windows Server 2008 RC0 nabízí řadu nových funkcí – například jde o nové serverové a virtualizační kapacity, IIS 7.0, Server Core, PowerShell, Network Access Protection, Server Manager a pokročilé síťové a clusterovací technologie.. Díky všem zlepšením se tak podle výrobce k zákazníkům dostává zatím nejintegrovanější řešení postavené na platformě Windows.
Již na začátku vývoje nového operačního systému byl kladen požadavek zákazníků na virtualizační nástroje, které jim umožní urychlit a zjednodušit fungování IT a ušetřit peníze. Nyní mají zákazníci možnost poprvé vyzkoušet v rámci programu Community Technology Preview virtualizační technologii Windows Server s kódovým označením Viridian, která je dostupná spolu se zkušební verzí Windows Server 2008.
Windows Server 2008 obsahuje software pro plnou virtualizaci, který tvoří prostředí mezi hardwarem a novým operačním systémem. Tato virtualizace dává zákazníkům větší flexibilitu pro provoz více různých aplikací a služeb pro serverové prostředí. Současně s tím však podle Microsoftu dosahuje většího výkonu, než nabízejí tradiční vizualizační stroje.


Komentáře