Pět vylepšení pro OWA, Office 365, Echange a Outlook

Opravdu užitečné změny jsou na cestě, objeví se v Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlooku.

Pět vylepšení pro OWA, Office 365, Echange a Outlook


1. Microsoft neopouští možnost provozovat server Exchange u zákazníků. Novou politikou není mít služby dostupné pouze v cloudu, ale nejdříve v cloudu. To znamená, že Exchange (právě přicházející verze 2015), který je součástí Office 365, dostane nové funkce první, díky Office Web Apps (OWA), ale postupně se dostanou i do lokálních verzí serveru Exchange a klientů Outlook.

2. Analytických technologií bude stále více. Tento měsíc byly předvedeny Office Graph – strojové učení, které vám zprostředkuje ty dokumenty, konverze a uživatele, které považuje za relevantní. Oslo pracuje s Office Graph a vytváří zobrazení trendů (podobné službě Pinterest) v závislosti na tom, na čem zrovna uživatele pracuje. Obě technologie detailně sledují návyky a zájmy svých majitelů a optimalizují tok dokumentů.

3. Office Graph dokáže prostřednictvím funkce Clutter filtrovat nežádoucí mail, nemusí jít vysloveně o klasický spam, spíše různé zpravodaje, kterou již nejsou příliš důležité. Není to nepodobné tomu, co nějaký čas nabízí Gmail.

4. OWA bude obsahovat OneDrive a Yammer. Mnoho uživatelů si stěžuje, že musí neustále přecházet mezi aplikacemi. Nová verze Office Web Apps by měla nabídnout významně jednodušší způsob práce. V případě konverzace v Yammeru nebude třeba otevírat nové okno prohlížeče, stejně jako při otevírání přílohy mailu, vše se bude dít v rámci jednoho okna.

5. OWA se konečně objeví na Androidu. Nový Microsoft to zřejmě s klienty svých služeb spuštěnými v zařízeních bez operačního systému Windows myslí vážně. Minulý týden se objevil Office for iPAD, nyní zřejmě dojde na OWA for Android, na kterém se objeví Office Web Apps.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře