Počty stažení pirátských Windows 7 stoupají

Nedávno jsme informovali o tom, že chystaná betaverze Windows 7 (tzv. build 7000) se ještě před oficiálním vydáním dostala do sítě BitTorrent. Tím se spustila nezadržitelná lavina a novou testovací verzi chystaného operačního systému si stahuje stále více zájemců.


K dispozici je zatím jen 32bitová betaverze Windows 7 a například na Pirete Bay ji nyní sdílí již více než 4 300 uživatelů a dalších 7 500 ji má nedotaženou kompletně. Ještě v sobotu toto číslo bylo zhruba poloviční. Podobný nárůst lze pozorovat i na dalších BitTorrentových sítích.

Uživatelé, kteří si již pirátsky zveřejněný operační systém stáhli, potvrdili, že se jedná skutečně o betaverzi, kterou Microsoft chystal uvolnit k veřejnému testování až kolem poloviny ledna 2009. Na vyjádření, zda Microsoft hodlá nějak zakročit proti BitTorrentovým sítím, mluvčí společnosti odmítla odpovědět a naopak potvrdila informaci, že Microsoft má naplánováno oficiální vypuštění Windows 7 build 7000 na začátek roku 2009 bez bližšího upřesnění konkrétního data.

Více o pirátských Windows 7 na BitTorrentových sítích najdete v článku První betaverze Windows 7 unikla na internet.Komentáře