Přehrávač Flash nově podporuje videa ve vysokém rozlišení

Aktualizaci softwaru Flash Player 9, pojmenovanou Moviestar, ohlásila společnost Adobe Systems. Novinka podporuje standard videa H.264, který využívají videopřehrávače s vysokým rozlišením Blu-Ray a HD-DVD.Aktualizaci softwaru Flash Player 9, pojmenovanou Moviestar, ohlásila společnost Adobe Systems. Novinka podporuje standard videa H.264, který využívají videopřehrávače s vysokým rozlišením Blu-Ray a HD-DVD. Aktualizace podporuje také zvuk HE-AAC (High Efficiency AAC), stejně jako hardwarově akcelerované přehrávání videa na celé obrazovce s vylepšenou podporou více jader.
Kódování H.264 je již dostupné v aplikacích Adobe Premiere Pro či Adobe After Effects a bude podporované rovněž v prostředí Adobe Integrated Runtime (AIR, aplikační runtime prostředí pro více operačních systémů, které umožní vývojářům vytvářet bohaté internetové aplikace, které lze provozovat i mimo prostředí webového prohlížeče) a v aplikacích vyvinutých se softwarem Adobe AIR.
Beta verze nejnovější aktualizace přehrávače Adobe Flash Player 9 je dostupná na stránkách Adobe Labs na adrese labs.adobe.com. Adobe očekává, že finální verze novinky bude dostupná na podzim ve formě aktualizace Flash Playeru.


Komentáře