Při upgradu na iOS 9 se loňské fiasko opakovat nebude, slibuje Apple

Apple na své vývojářské konferenci WWDC přislíbil, že u iOS 9 se nebude opakovat situace z minulého roku, kdy si někteří vlastníci iPhonů a iPadů nemohli nainstalovat nový systém, jelikož byl příliš objemný.

Při upgradu na iOS 9 se loňské fiasko opakovat nebude, slibuje Apple


 „K instalaci operačního systému iOS 9 budete potřebovat o poznání méně místa, než tomu bylo u iOS 8. Zatímco iOS 8 ke své instalaci vyžadoval 4,6 GB, u iOS 9 to je už jen 1,8 GB. Takže si iOS 9 bude moci stáhnout opravdu každý,“ uvedl v pondělí při své úvodní řeči Craig Federghini z Apple s tím, že nový iOS 9 tak vyžaduje pouze necelou třetinu prostoru, který byl nezbytný k instalaci iOS 8.

Nutnost mít na disku telefonů a tabletů Apple vyhrazených téměř 5 GB a také problémy s iOS 8.0.1, po jehož instalaci neměli někteří uživatelé iPhonů signál, přispěly k tomu, že se iOS 8 mezi uživatele rozšiřoval mnohem pomaleji, než předchozí verze tohoto mobilního operačního systému.

Podle analytické společnosti Mixpanel mělo iOS 8 k osmému červnu na svých zařízeních nainstalováno 87 % uživatelů iPhonů a iPadů, zatímco v ten samý den roku 2014 byla předchozí verze tohoto operačního systému - iOS 7 – nainstalována na 92 % zařízení.

Nový operační systém iOS 9, k němuž se registrovaní vývojáři dostali již tento týden, bude pro koncové uživatele vydán na podzim - pravděpodobně v druhé polovině září. Jak uvedl Federghini, veřejná betaverze iOS 9 bude zpřístupněná už příští měsíc.

Úvodní foto: Apple/Computerwold US


Komentáře