Příchází Dropbox pro nové rozhraní Windows 8

Ale někteří uživatelé zjistí, že raději zůstanou u verze stávající.

Příchází Dropbox pro nové rozhraní Windows 8


Oficiální aplikace Dropbox konečně dorazila do Windows 8, dva měsíce po tom, co její příchod ohlásil samotný Microsoft na konferenci pro vývojáře. Dropbox běží v zařízeních Windows 8 i Windows RT. Je vytvořený podle doporučení pro nové uživatelské rozhraní Windows 8 a nejčastěji se o něm mluvím pod názvem „Dropbox for the Windows UI“.

Chování aplikace odpovídá mobilnímu stylu nového rozhraní, mimo běžné operace se soubory umožňuje ukládat soubory z ostatních aplikací pro Windows 8 nebo vyhledávat soubory a složky pomocí hledacího tlačítka Windows 8. Naopak nahrávat soubory do cloudu pomocí této verze Dropboxu nejde, stejně jako sdílet aplikační tlačítko v ostatních aplikacích.

Klepnutí na soubor umožní jej otevřít v aplikaci podle vašeho výběru, i když náhledy obrázků se automaticky otevírají v aplikaci Dropboxu. Pozor, jakmile klepnete na soubor, je uložen lokálně do vašeho zařízení, ale pokud se k němu budete chtít dostat, budete muset opět použít aplikaci Dropboxu a nikoli Prohlížeč Windows.

Nejde o klasickou aplikaci, ale o plnokrevnou verzi pro nové rozhraní ve stylu Windows 8, to znamená, že uložené soubory končí v ukryté složce AppData. Pokud přístup v rámci systému ke svému souboru skutečně potřebujete – a nejste ve Windows RT – nahrajte si a použijte Dropbox pro klasické Windows.

Příchod oficiální aplikace DropBox navrhnuté přímo pro Windows 8 je pro tuto platformu velkým přínosem, ale ocení ji především uživatelé tabletů. Současně jsou na ní vidět problémy způsobené duální povahou nových Windows.

Pokud máte klasické stolní či přenosné PC s Windows 8, nebo tablet s procesorem X86/x64 a zadokovanou klávesnicí, bude pravděpodobně nadále používat dosavadní klasickou verzi Dropboxu a nebudete mít za potřebí se dopřát verzi pro nové rozhraní Windows 8.

U klasické verze Dropboxu podporující původní rozhraní Windows včetně plochy, můžete lokálně ukládat libovolné množství souborů z vašeho Dropboxu a především se k nim kdykoli dostanete pomocí Průzkumníka Windows. Dále můžete sdílet fotografie nebo soubory jako přílohy v e-mailech či je pomocí webového prohlížeče nahrát na Facebook. A především soubory můžete přímo nahrát do připojeného Dropboxu jednoduchým přetažením jejich ikony.

Úvodní foto: © lucadp - Fotolia.com


Komentáře