První betaverze Windows 7 unikla na internet

Pirátská kopie chystaného operačního systému Windows 7, označovaná Microsoftem jako první betaverze, která má být oficiálně vypuštěna v příštím měsíci, byla již o tomto víkendu k dispozici ke stažení prostřednictvím BitTorrentu.Pirátská kopie chystaného operačního systému Windows 7, označovaná Microsoftem jako první betaverze, která má být oficiálně vypuštěna v příštím měsíci, byla již o tomto víkendu k dispozici ke stažení prostřednictvím BitTorrentu.

Již v pátek bylo možné objevit například na síti Pirate Bay dvě kopie Windows 7 Build 7000 a v sobotu to již bylo 1 800 kompletních kopií a 8 500 nedokončených. Tento build má délku 2,44 GB a jedná se o image se 32bitovou verzi Windows 7 Ultimate.

Nejde o první únik tohoto typu, který Microsoft potkal a například po vydání říjnové alfaverze na Professional Developers Conference se dostala tato pre-beta edice na BitTorrentové sítě během několika hodin. Více informací najdete v článku První verze Windows 7 je ke stažení už i z internetu. Nicméně nyní jde o únik výrazně dřívější a podle fóra na serveru Neowin za ním stojí údajně člověk, který se identifikuje jako fivestarVIP a je z Pekingu.

Build 7000 byl zatím dostupný pravděpodobně jen interně v rámci Microsoftu, neboť z něj byly oficiálně zveřejněny i některé screenshoty, ale k testování neměl být podle informací na webu této společnosti k dispozici dříve, než 13. ledna. Někteří komentátoři však usuzovali i na 7. leden, kdy má CEO Microsoftu Steve Ballmer pronést svoji keynote na veletrhu CES a očekává se, že bude hovořit hlavně o chystaných Windows 7. Microsoft také sliboval, že Build 7000 bude veřejně k dispozici (což je svým způsobem již nyní).

Nechme se tedy překvapit, zda Microsoft na předčasný únik zareaguje dřívějším vydáním betaverze Windows 7 a nebo se bude držet původního plánu.
Nenechte si ujít:
Microsoft obhajuje označení Windows 7 (aneb co se skrývá za jménem?)

Windows 7: Microsoft vylepší funkci UAC

Windows 7: Jaké budou mít hardwarové nároky?

Microsoft upřesnil datum vydání Windows 7

Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP

Windows 7: Kódové označení bude oficiálním názvem


Komentáře