Publikační prostředí od Adobe

Společnost Adobe oznámila vydání produktu Adobe Digital Editions 1.0, aplikace pro nákup, správu a čtení e-knih, digitálních novin a časopisů a dalších digitálních publikací. Adobe Digital Editions. Ten je ke stažení zdarma a funduje na systémech Microsoft Windows i Mac OS X.Společnost Adobe oznámila vydání produktu Adobe Digital Editions 1.0, aplikace pro nákup, správu a čtení e-knih, digitálních novin a časopisů a dalších digitálních publikací. Adobe Digital Editions. Ten je ke stažení zdarma a funduje na systémech Microsoft Windows i Mac OS X.

S použitím funkce exportu v programu Adobe InDesign CS3 mohou vydavatelé vytvářet obsah připravený pro aplikaci Digital Editions. Protože jsou také plánované verze pro mobilní platformy a čtecí zařízení, společnost Sony se zavázala, že začlení technologii Digital Editions do své řady produktů Sony Reader.

Software Digital Editions, s nativní podporou pro formát Adobe PDF a publikace založené na XML, již nyní pracuje s více než 150 000 komerčně vydanými tituly. Aplikace automaticky přeformátuje obsah tak, aby se přizpůsobil různým velikostem obrazovky, a podpora pro Adobe Flash slibuje vylepšit digitální publikace začleněním bohatého audio a video obsahu.

Digital Editions umožňuje označovat obsah pomocí záložek, zvýraznění a textových poznámek. Zobrazení knihovny nabízí organizaci s více poličkami na knihy. Uživatelské rozhraní vylepšuje zvětšování zobrazení, zatímco podpora pro nový standard OPS (Open Publication Structure) organizace IDPF pro e-knihy založené na XHTML s možností přeformátování zaručuje bezproblémové prohlížení.

Velikost programového balíčku Adobe Digital Editions 1.0 je menší než 3 MB. Integrace s programy Adobe Acrobat 8 a Adobe Reader 8 umožňuje uživatelům automaticky instalovat a spouštět software Digital Editions přímo v prostředí těchto standardních softwarových produktů.

Software Digital Editions spolupracuje s technologií Adobe Digital Editions Protection Technology (ADEPT), což je hostovaná služba pro ochranu obsahu umožňující ochranu práv vydavatelů. Technologie podporuje Adobe Content Server (ACS) a umožňuje ochranu PDF i e-knih OPS XML zaměřených na přeformátování obsahu.


Komentáře