Quickoffice vstupuje do bitvy o uživatele MS Office

Quickoffice v reakci na dohady o chystané verzi balíku Microsoft Office pro iOS připravil kancelářský software Quickoffice ProSelect HD, kterým hodlá oslovit podniky všech velikostí.

Quickoffice vstupuje do bitvy o uživatele MS Office


Quickoffice nabízí různé aplikace schopné pracovat s dokumenty, sešity a prezentacemi z balíku Microsoft Office. Software můžete získat pro operační systémy iOS a Android. Nová aplikace Quickoffice ProSelect HD stojí v AppStore 30 dolarů, výrobce ale nabízí množstevní slevy.

Quickoffice se tak přidal k vlně dalších služeb, které se snaží získat stávající uživatele Microsoft Office. V únoru například spustila společnost OnLive cloudového kancelářského balíku s názvem OnLive Desktop Plus. Za 4,99 dolarů za uživatele a za měsíc je možno v iPadu využívat online verze Wordu, Excelu, PowerPointu, Internet Exploreru a Adobe Readeru. Tuto službu vzápětí napadl Citrix, který poukázal na nejsanosti v licencování této služby. Microsoft okamžitě zareagoval a nyní situaci řeší. Služba prozatím funguje, vypadá to tedy, že se obě strany chtějí dohodnout.

Quickoffice ProSelect nabízí podnikům ve srovnání s dalšími verzemi stejného výrobce dvě novinky – nativní šifrování souborů a využívání standardní e-mailové služby iOS. Protože výrobce musí počítat s tím, že jeho produkt bude instalován i na telefonech s jailbreakem, musí k zajištění bezpečnosti souborů použít jejich šifrované uložení. K tomu využívá standardní nástroje iOS dostupné všem vývojářům. Velmi málo aplikací v našem oboru ovšem tuto možnost nevyužívá,“ konstatoval Mark Beaton, ředitel správy produktQuickoffice. „Pokud vím, nativní šifrování doposud nevyužívá ani program iWorks [od Microsoftu].“ Díky tomu, že nová verze využívá standardní e-mailovou službu telefonu, mohou podniky i v této aplikaci využívat firemní poštovní servery, například účty na serveru Exchange nebo v Google Apps.

Mezi mírně problematické funkce patří možnost sdílení dat pomocí Wi-Fi, která uživateli umožní jednoduché kopírování dokumentů mezi mobilním přístrojem a počítačem připojeným ke stejnému přístupovému bodu. Stačí znát jen vnitřní adresy IP. Pro jednotlivce je to užitečná funkce, ve větších podnicích ale může představovat poměrně velké bezpečnostní riziko. Proto je možno ji v nové verzi aplikace vypnout.

Další užitečnou funkcí, kterou podniky ocení, je funkce „SaveBack Only“. Pokud ji podnik aktivuje, nemohou uživatelé ukládat soubory jinam než odkud je otevřeli. Tak je možno důležitá data uchovávat na bezpečném místě za firemním firewallem a nehrozí jejich další šíření, byť i neúmyslné.

Úvodní foto: © Kurhan - Fotolia.com


Komentáře