Release Candidate verze Service Packu 1 pro Vistu míří k testerům

Společnost Microsoft ohlásila, že rozeslala Release Candidate (RC) verzi Service Packu 1 pro operační systém Windows Vista 15 000 testerům. RC verze reaguje na podněty a připomínky, které měli testeři k betaverzi, distribuované před zhruba sedmi týdny a k výraznějším změnám došlo údajně hlavně v oblasti instalace a nastavení.Společnost Microsoft ohlásila, že rozeslala Release Candidate (RC) verzi Service Packu 1 pro operační systém Windows Vista 15 000 testerům. RC verze reaguje na podněty a připomínky, které měli testeři k betaverzi, distribuované před zhruba sedmi týdny a k výraznějším změnám došlo údajně hlavně v oblasti instalace a nastavení.

Po kritice, která se na Vistu snesla od řady uživatelů a recenzentů, se Microsoft snaží tento systém neustále vylepšovat. Nick White, programový manažer Visty ve svém blogu říká, že neustálé a průběžné zlepšování je zásadním cílem, o čemž svědčí například i lednová aktualizace, přinášející zvýšení výkonu, stability a spolehlivosti tohoto systému. Tato "záplata" ale také vzbudila pochybnosti, jestli Microsoft vůbec plánuje vydávat klasické Service Packy jako v případě dřívějších systémů a zda nebude řešit update systému jen prostřednictvím průběžných aktualizací.

Nicméně dnes je již jasné, že vydání SP1 pro Vistu se plánuje na začátek roku 2008, i když podle mlučího Microsoftu není ještě k dispozici přesný časový harmonogram a konkrétní datum bude upřesněno, pravděpodobně i v závislosti na tom, jak u testerů dopadne právě aktuální RC verze.

Přečtěte si také:
Vista má stále stejného rivala – Windows XP
Windows XP ještě nejsou na odpis
Windows Vista Service Pack 1 se blíží


Komentáře