Říjnový update Windows 10 se začal znovu distribuovat

Problémy se ztrátou dat už má Microsoft pod kontrolou. Říjnový update Windows 10 tak čeká restart.

Říjnový update Windows 10 se začal znovu distribuovat


Microsoft opakovaně spouští distribuci říjnového updatu Windows 10, která byla o víkendu kvůli technickým obtížím vedoucím ke ztrátě dat pozdržena. Zatím je však stále určena jen pro účastníky programu Windows Insider.

„Než spustíme širší distribuci, důkladně prozkoumáme výsledky, zpětnou vazbu a diagnostická data,“ uvedl za Microsoft John Cable, šéf programového managementu a servisních služeb Windows. Kdy by k distribuci i mezi běžné uživatele mělo dojít, nezmínil, stane se tak prý až bude „potvrzeno, že update nezpůsobuje další problémy“.

Mezi výrobci softwaru je podobná strategie, kdy je nový kód distribuován mezi užší skupinku testerů a až posléze zbytku uživatelů, běžná a prakticky nezbytná. V případě problémů zamezuje obsáhlejším škodám a posiluje důvěru zákazníků.

Tak činí i Cable, podle jehož slov Microsoft odhalil příčinu problémů, a ujistil, že firma má situaci pod kontrolou. Ty uživatele, jejichž data byla v důsledku instalace updatu ztracena, pobídl ke kontaktování technické podpory Microsoftu, ačkoliv navzdory původním předpokladům připustil, že data mohou být ztracena trvale. „O jejich obnovu se sice pokusíme, výsledek však nemůžeme garantovat.“

Cable též naznačil, o čem už hovořili sami uživatelé, a totiž, že chyba v updatu byla účastníky Insider programu hlášena už před jeho vydáním, tedy před 2. říjnem. V záplavě dalších informací na tzv. Feedback Hubu, kde insideři Microsoftu poskytují zpětnou vazbu, však toto hlášení zapadlo.

V důsledku nastalé kauzy se tak podle Cablea systém pro hlášení zpětné vazby dočká změn. „Hodláme se z této chyby poučit a zajistit, že už se něco podobného nebude opakovat.“

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře