Rozhovor: Jaké jsou perspektivy platformy Documentum xCP?

K čemu firmy potřebují case management, jaké možnosti jim přináší či jaká je budoucnost platformy Documentum xCP nám sdělil Neville Letzerich ze společnosti EMC.


Společnost EMC v loňském červnu představila Platformu Documentum xCelerated Composition Platform (xCP) určenou pro rychlý vývoj tzv. case-based aplikací, jež umožňují rozhodování na základě analogie s již uloženými podobnými případy. Zmíněného Neville Letzeriche, viceprezidenta a generálního manažera pro xCP (na fotografii vpravo), jsme se na nedávno uskutečněné konferenci Momentum 2010 v Lisabonu zeptali na to, jak si nová platforma po více než roce po uvedení na trhu stojí a jaké jsou další plány pro její vývoj.

Jak se platforma Documentum xCP osvědčila na trhu a jakou na ni máte zpětnou vazbu?
Se zájmem o tuto platformu jsme spokojeni a využívá ji dnes již řada velkých firem a organizací působících v nejrůznějších odvětvích – od státního sektoru až po banky. Na základě podnětů od uživatelů pak plánujeme v příštím roce uvést verzi 2.0 (aktuální verze 1.5 je z června 2010), která má vylepšit např. možnosti case managementu a kompozice, a dále zrychlit možnost vývoje aplikací i jejich nasazení. Širšího využití se také mají dočkat také technologie RSA a VMware.

Proč podle vás firmy potřebují case management?
Jedny ze základních pilířů pro fungování firem jsou informace a procesy. Jde ovšem o to umět je dát dohromady a o to se právě EMC snaží. Jde o to vytvářet kolekce z dostupných dat a umožňovat rozhodování na základě podobných již uskutečněných situací a případů, což může firmám ušetřit spoustu času a prostředků.

Jaké jsou podle vás silné stránky platformy Documentum xCP?
Těch je celá řada – kromě snadné práce, kdy vývoj aplikací probíhá na vizuální úrovni (objekty) a tím pádem přináší až 75% úsporu času i peněz, je to třeba rozšíření o content management a využití unifikovaných nástrojů. Pro Documentum xCP také nabízíme řadu tréningových programů, certifikaci a důležitou roli hraje i stále rostoucí komunita, kde dochází ke sdílení znalostí uživatelů.

Pro jaké firmy je platforma Documentum xCP vhodná?
Platforma je určena primárně pro střední a velké společnosti, nicméně naši partneři pomocí této platformy vytvářejí řešení, dostupná v cloudu, kterých pak mohou využít i menší firmy a organizace. To je i základem naší cloudové strategie, kdy partnerské firmy poskytují nejrůznější řešení a ta v budoucnu budou ještě přibývat, už v současnosti existují tisíce a tisíce aplikací vytvořené pomocí této platformy.

Je Documentum xCP výsledek vašeho vlastního vývoje, nebo jste tuto platformu přebrali díky nějaké dřívější akvizici?
Documentum xCP je kompletně náš vlastní produkt, který se vyvinul z řešení BPM pro workflow a procesy. Postupně ovšem přibývaly nové nápady, podněty a inovace, ze nichž vznikla současná podoba této platformy. Jedná se i o reakci na to, co chybí u konkurenčních produktů, jako je třeba zmíněný content management, který byl vždy silnou stránkou EMC.Komentáře