S novým VMware si bude rozumět i Vista

Firma VMware představila příští verzi svého virtualizačního řešení pro pracovní stanice. Mezi nejvýraznější změny nelze než zařadit například podporu zobrazení na více monitorech či podporu operačního systému Windows Vista.Firma VMware představila příští verzi svého virtualizačního řešení pro pracovní stanice. Mezi nejvýraznější změny nelze než zařadit například podporu zobrazení na více monitorech či podporu operačního systému Windows Vista.

VMware Workstation 6 je hypervisor, softwarová komponenta, která umožňuje spuštění několika OS a aplikací na jediném fyzickém stroji. Ve verzi 6 produktu Workstation můžeme do role hostujícího či hostitelského OS dosadit také Windows Vista. Mimo to nechybí ani podpora zobrazení na několika obrazovkách zároveň. Workstation 6 volitelně zahrnuje také takzvaný ACE Option Pack, který uživatelům dovoluje ukládat setup virtuálního stroje na přenosná zařízení (například disk USB) či je přenášet do jiného počítače.

Další zajímavou adicí může být experimentální „record and play“ funkce, která dokáže zaznamenat nasazení virtuálního stroje. Uživatel může následně celý proces přehrát a zkontrolovat v jaké fázi nastaly eventuelní chyby. Jde tedy o jakýsi druh debuggingu, který by se mohl stát velice platným pomocníkem například vývojářů softwaru.

Workstation 6 pro použití v hostitelském OS ve formě Linuxu či Windows, je k dostání za cenu okolo 189 dolarů, volitelný ACE Option Pack vyjde na nějakých 69 dolarů.


Komentáře