Sadu vývojářských webových nástrojů Expression Studio 2 představil Microsoft

Nové aplikace přinášejí webovým vývojářům podporu pro technologie Silverlight i PHP a také možnost importu souborů z grafického editoru Adobe Photoshop.Kompletní sadu nástrojů pro tvorbu moderních webových a multimediálních aplikací - Expression Studio 2 – uvedla na náš trh firma Microsoft. Součástí rodiny aplikací jsou nástroje Expression Web, Expression Blend, Expression Design, Expression Media a Expression Encoder, jež jsou úzce propojeny s aplikacemi Visual Studio 2005 a Visual Studio 2008. Toto propojení podle výrobce významně usnadňuje spolupráci mezi programátory a tvůrci webových stránek při vývoji standardních webů, multimediálních webových prezentací využívajících technologii Silverlight a webových aplikací na platformě .Net Framework 3.5.
Expression Studio 2 přichází na trh rok po vydání první verze a přináší více než 100 nových funkcí včetně podpory multiplatformní multimediální technologie Silverlight. Mezi klíčové nástroje Expresion Studia 2 patří:

· Expression Web 2: webový editor, který na základě požadavků zákazníků nově přináší podporu pro skriptovací jazyk PHP a import souborů z aplikace Adobe Photoshop.

· Expression Blend 2: nástroj pro tvorbu interaktivních webových projektů, který kromě podpory technologie Silverlight přináší možnost práce s vertex animacemi a propracovanější uživatelské rozhraní s rozdělenými náhledy na grafickou a XML část projektu.

· ·Expression Design 2: vektorově-bitmapový grafický editor určený zejména pro tvorbu uživatelských rozhraní webových projektů, který v nové verzi přináší vylepšené možnosti exportu včetně exportu vrstev.

· ·Expression Media 2: pokročilý nástroj pro správu, katalogizaci a editaci digitálních fotografií, obrázků a videoklipů přináší podporu pro nejnovější formáty Microsoft Office 2007 a Microsoft Office for Mac 2008.

· ·Expression Encoder 2: nástroj pro konverzi a publikování videa s podporou vysokého rozlišení nyní jako klíčová součást balíku Expression Studio 2 umožňuje optimalizaci téměř všech typů videozáznamů pro použití na webových stránkách v podobě streamovaného videa, multimediální reklamy nebo jako součásti Web 2.0 projektů.


Komentáře