Sedm funkcí v iOS 7, které potěší firemní uživatele

Pár dnů poté, co se vývojáři měli možnost seznámit s betaverzí iOS 7, již začíná být jasné, co nová verze operačního systému od Apple přinese pro firemní uživatele. Podívejte se s námi na sedm nejzajímavějších funkcí, které korporátní uživatelé jistě ocení.

Sedm funkcí v iOS 7, které potěší firemní uživatele


Craig Federighi z Apple na WWDC uvedl, že betaverze obsahuje okolo 1 500 nových API. I když byla zatím vydána pouze betaverze iOS 7 pro iPhone, Federighi dodal, že brzy bude dostupná i verze pro iPad. Finální verze pro smartphone i tablet bude vydána na podzim. Apple na svém vlastním webu uvádí, že „iOS 7 obsahuje několik nových funkcí, jež firemním zákazníkům usnadňují práci.“ Mezi tyto funkce patří lepší ochrana firemních a osobních dat, aplikace určená pro správu licencí, možnost bezdrátového nastavení aplikací a standardní ochrana dat v aplikacích třetích stran. Podle Schwana jsou některé inovace v iOS 7 unikátní, přičemž jiné (například Control Center) jsou již dostupné delší dobu na Androidu.

Mezi největší novinky patří:
1. Jednotné přihlášení do firemních aplikací
Uživatelé se nově budou moci přihlašovat do všech firemních aplikací a služeb za pomoci pouze jednoho účtu, zatímco nyní se musejí přihlašovat do každé aplikace zvlášť. Nevýhodou této funkce samozřejmě je riziko, že při ztrátě jednoho hesla získá neoprávněná osoba přístup k více citlivým datům.

2. Uzamčení aplikace
Díky této nové funkci kradený nebo ztracený iPhone nebude moci být aktivován bez uživatelského jména a hesla k iCloudovému účtu uživatele. Firmy vylepšenou ochranu svých dat jistě ocení.

3. VPN pro jednotlivé aplikace
Tato funkce umožňuje uživateli otevřít zabezpečené připojení VPN v rámci jakékoli aplikace. Uživatel tak nemusí jít nejprve do nastavení iPhonu, aby nastavil relaci VPN před tím, než otevře samotnou aplikaci, jak je vyžadováno nyní.

4. Sdílení pomocí AirDrop
AirDrop vývojářům umožní přidávat do aplikací možnost sdílet dokumenty a další obsah vzduchem přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Výhodou je možnost sdílení dat i na větší vzdálenosti.

5. Zobrazování anotací v PDF
Tato funkce umožňuje uživateli prohlédnout si anotace v PDF, aniž by musel mít nainstalovánu čtečku PDF.

6. Ovládací centrum
Android tuto funkci nabízí již nějakou dobu a bude jistě příjemné mít i v iOS konečně místo, odkud bude mít uživatel přístup k nejpoužívanějším nastavením.

7. Pouze hlasová komunikace přes FaceTime
Federighi v krátkosti prozradil, že iOS 7 obsahuje možnost pouze hlasového spojení přes Wi-Fi za pomoci FaceTime. Podle analytiků by tato funkce jedno dne mohla konkurovat Skypu a obdobným službám, které umožňují bezplatné hovory přes Wi-Fi.

Úvodní foto: © Apple


Komentáře