Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Společnost Microsoft ohlásila, že příští týden, konkrétně ve středu 12. prosince, bude již veřejně k dispozici oficiální verze Service Packu 1 (SP1) pro kancelářskou sadu Office 2007.Společnost Microsoft ohlásila, že příští týden, konkrétně ve středu úterý 12. prosince, bude již veřejně k dispozici oficiální verze Service Packu 1 (SP1) pro kancelářskou sadu Office 2007.

Původně se očekávalo, že SP1 pro Office 2007 bude vydán až v prvním čtvrtletí 2008, a ohlášení dřívějšího termínu je proto příjemným překvapením. O konkrétním obsahu tohoto Service Packu se zatím příliš nemluvilo a bližší detaily o změnách a vylepšeních by se měly objevit tedy až v den jeho vydání. Nám se nicméně podařilo zjistil, že by mělo jít hlavně o zlepšení zaměřená na zvýšení stability, rychlosti a v neposlední řadě také o důležité bezpečnostní opravy.
Nenechte si ujít:
Jak bude vypadat Windows XP Service Pack 3?

Release Candidate verze Service Packu 1 pro Vistu míří k testerům

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Zelený Linux dostává jasnější obrysy

Podle informací z blogů zaměstnanců Microsoftu je také vysoce pravděpodobné, že SP1 pro Office 2007 nebude zpočátku instalován automaticky přes aktualizace systému Windows (Automatic Update, zkráceně AU), ale bude jej potřeba získat a nainstalovat ručně. V budoucnosti se s přidáním SP1 do systému automatické aktualizace sice počítá, ale zatím bude výhodnější strategií umožnit zákazníkům nejprve se důkladně seznámit s novinkami v SP1 a dovolit jim zvolit si nejlepší metodu a dobu, kdy update budou chtít ve svém prostředí provést. To by mohlo svědčit o tom, že podobně jako v případě Internet Exploreru 7 a Windows XP Service Packu 2 vydá Microsoft nástroj, který bude blokovat automatické stahování Service Packu 1 pro Office 2007 po té, co do AU listu bude přidán. Nicméně tato informace zatím nebyla potvrzena.


Komentáře