Service Pack 1 pro Vistu se v úterý dostane do Windows Update

Service Pack 1 pro Windows Vista, který je hotový již od začátku února, by měl být toto úterý konečně uvolněn do služby Windows Update. Od středy by pak měly být k dispozici jeho retailové kopie.Service Pack 1 pro Windows Vista, který je hotový již od začátku února, by měl být toto úterý konečně uvolněn do služby Windows Update. Od středy by pak měly být k dispozici jeho retailové kopie.

Bude se však jednat jen o verzi v pěti základních jazycích (v angličtině, němčině, japonštině, francouzštině a španělštině) a česká verze SP1 pro Vistu bude ze stránek centra Stažení softwaru Microsoftu dostupná v půli dubna a prostřednictvím Windows Update ještě o měsíc později.

Oficiálním důvodem oddálení vypuštění prvního servisního balíčku pro Vistu byl problém ovladačů některých výrobců hardwarových zařízení, které nepoužívají standardní postupy instalace. Oddálení data distribuce mělo umožnit výrobcům do té doby tyto ovladače vyladit a také se během těchto týdnů slušně rozrostl seznam aplikací (převážně antivirových), které s tímto Service Packem nechodí a výrobci tak měli dostatek času vytvořit jejich update.

Přesto registrovaní uživatelé měli již nějakou dobu možnost nový SP1 stáhnout legálně prostřednictvím sítí TechNet a MSDN a pirátské kopie tohoto Service Packu byly také v oběhu ve výměnných sítích P2P.
Nenechte si ujít:
Seznam aplikací nekompatibilních se SP1 pro Vistu roste

Microsoft výrazně snižuje ceny Windows Vista

Service Pack 1 pro Windows Vista je již ve finální verzi

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

V souboji s Windows XP začíná Vista nabírat dech

Service Pack 1 pro Windows Vista by podle slov Microsoftu měl mít za úkol přinést zlepšení ve třech hlavních oblastech – zvýšení spolehlivosti a rychlosti systému (hlavně při kopírování souborů), administrativní vylepšení a také by měl nabídnout podporu nových standardů (jako například DirectX 10.1) a zvýšit kompatibilitu provozovaných aplikací.


Komentáře