SP1 pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 přichází s novými funkcemi

Microsoft včera uvolnil ke stažení a k veřejnému testování první beta verze Service Packu 1 pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2.


Nové servisní balíčky jsou zaměřeny především na firemní uživatele, kterým kromě všech dosud vydaných aktualizací přináší i nové funkce Dynamic Memory a RemoteFX pro lepší virtualizaci serverů a desktopů.

Funkce Dynamic Memory dle výrobce dokáže dynamicky přidělovat dostupnou fyzickou paměť jednotlivým virtuálním strojům podle jejich aktuálních potřeb. Tím umožňuje zvýšit počet virtuálních strojů provozovaných na jednom Hyper-V serveru až o několik desítek procent. Druhá funkce RemoteFX má umožnit správcům IT poskytovat prostřednictvím virtualizovaných desktopů plnohodnotné grafické prostředí bez ohledu na to, z jakých zařízení budou koncoví uživatelé k virtuálním strojům přistupovat.

Obě beta verze lze stáhnout na http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/sp1.aspx v rámci jediného balíčku, který má usnadnit jejich instalaci.

Microsoft dále včera potvrdil prodloužení možnosti downgrade z Windows 7 na Windows XP až do roku 2020, přitom tato možnost měla skončit právě vydáním prvního SP pro tento operační systém nebo 18 měsíců po uvolnění Windows 7 na trh, podle toho, co nastane dříve. Tento krok ovšem naznačuje, že není vyloučeno, že Microsoft prodlouží i podporu Windows XP, která má končit v roce 2014, ale velká popularita "xpéček" jim možná zaručí ještě delší životnost.Komentáře