Finální Service Pack 1 pro Windows 7 možná přijde už příští léto

I když byl operační systém Windows 7 teprve před pár dny uveden na trh, objevily se již informace o prvním servisním balíčku, který se pro něj chystá.


Vzhledem k tomu, že chyby a zranitelnosti softwaru se objevují téměř neustále, není spojení většího množství záplat a oprav do jednoho balíčku ničím překvapivým Podle informací našich amerických kolegů z PC Worldu by se první beta verze SP1 pro Windows 7 mohla objevit již někdy v lednu příštího roku, možná kolem tradičního veletrhu CES. Během první poloviny roku 2010 by se pak mohly objevit ještě dvě další beta verze a kompletní Service Pack 1 by mohl putovat do výroby někdy koncem léta. Uživatelům by pak měl být dostupný ke stažení o několik měsíců později.

I když tato informace, kterou americký PC World převzal od pracovníků webu Wzor, byla některými komentátory označena za čistou spekulaci, Wzor dokonce uvolnil výpis z image disku, který ukazuje strukturu SP1 pro Windows 7 a stojí si za tím, že jejich informace jsou pravdivé. Navíc tento web během vývoje Windows 7 často publikoval ještě neoficiální zprávy o připravovaných novinkách, které se následně potvrzovaly jako pravdivé, takže je možné, že jejich zdroj je skutečně věrohodný. Microsoft se k pravdivosti těchto informací oficiálně zatím nevyjádřil.

Vzhledem k praktikám Microsoftu z poslední doby uvolňovat testovací verze svých produktů pro veřejnost je pravděpodobné, že případný SP1 pro Windows 7 bude před svým dokončením také k dispozici pro veřejné testy a získání zpětné vazby.Komentáře