Service Pack 2 pro Vistu ve verzi RC bude dostupný již příští týden

Podle aktuálních informací Microsoft již prakticky dokončil vývoj druhého servisního balíčku pro Windows Vista a od příštího týdne by měl být ve verzi Release Candidate již k dispozici veřejně ke stažení.


Konkrétně je již nyní k dispozici pro registrované uživatele na serverech TechNet a MSDN a od přístího týdne by pak měl být dosputý i pro další zájemce. Spolu se SP2 pro Vistu byl pak vydán i SP2 pro Windows Server 2008. Experti z webu Tech ARP, kteří již několikrát správně předpověděli vydání finálních verzí produktů Microsoftu, pak počítají s tím že v tomto případě se dočkáme definitivních verzí těchto produktů v polovině května 2009. Microsoft pak slíbil, že do výroby se tyto servisní balíčky dostanou v druhém čtvrtletí 2009, což odpovídá odhadům, které prezentuje Tech ARP.

Dosud Microsoft umožnil veřejné testování jediné beta verze SP2 pro Vistu, která byla vypuštěna na začátku prosince 2008. Nový servisní balíček pro Vistu má kromě série aktualizací a záplat také přinést zlepšení výkonu a stability pro DirectX, nativní podporu Blu-ray médií, vyhledávače Windows Search 4.0, ale také například nové rozhranní pro konfiguraci Bluetooth, které vypadá velmi podobně jako ve Windows 7. Microsoft také prostřednictvím funkce hodnocení aplikací a ovladačů zaručuje, že aplikace, které běží pod SP2 pro Vistu budou fungovat také pod operačními systémy Windows 7, Windows Server 2008 se SP2 a Windows Server 2008 R2.

Co se týká SP2 pro Windows Server 2008, u něj nabídne nový servisní balíček např. podporu virtualizační technologie Hyper-V, která je k dispozici samostatně ke stažení již od června a dále by mělo dojít k modifikacím, zvyšující výkon tohoto systému o 10 % oproti původnímu vydání.Komentáře